Αρχική Η “Βασίλισσα” ξύπνησε. Β ΙΓΝΑΤΙΟΥ

Η “Βασίλισσα” ξύπνησε. Β ΙΓΝΑΤΙΟΥ

Οι Βασίλισσες μπορεί να περνάνε κάποιες κρίσεις στο “θρόνο” τους αλλά ποτέ δεν τον χάνουνε. Ρεάλ Μαδρίτης Γαλατασαράι 6 – 0, 4 – 0 από το ημίχρονο και ο Ροντρίγκο είναι το νέο Super Star της καινούργιας Ρεάλ.

Ο νεαρός Βραζιλιάνος που στοιχισε 10φορες λιγοτερο από τον Αζαρ έπαιξε για πρώτη φορά στο Champions League, πέτυχε 3 γκολ έδωσε ασίστ και οδήγησε τη Ρεάλ στο 6 – 0 επί της Γάλατα και ουσιαστικά στην πρόκριση.

Το ευρωπαϊκό ντεμπούτο στο στάδιο Μπερναμπέου για τον βραζιλιάνο νεαρό Ροντρίγκο ήταν μαγικο. Και οι φίλαθλοι από χαρά τραγουδούσαν το όνομά του. Στο πρώτο δεκάλεπτο είχε σημειώσει με πλασέ και κεφάλια τα πιο γρήγορα 2 γκολ από το ξεκίνημα των αγώνων στην ιστορία του Champions League. Στο τέλος έβαλε ακόμη ένα, ενώ κατά τη διάρκεια του ματς μοίραζε ασίστ ασταμάτητα.

Και κάπως έτσι αυτός ο νεαρός “μάγος” της μπάλας οδήγησε τη Ρεάλ στο επιβλητικό 6-0 επί της τουρκικής Γαλατασαράι και συνχρονως προς την πρόκριση. Η Ρεάλ μετά από κάποια μεταβατική περίοδο ξαναβρίσκει το Βήμα της, και αυτό είναι ευτυχία για το ποδόσφαιρο.

Ποδόσφαιρο και Ρεάλ “μικρη'” δεν γίνεται. Η Ρεάλ πρέπει να είναι πάντα παντοδύναμη για να είναι και το ποδόσφαιρο στον ουρανό. Ψηλά πολύ ψηλά.