Αρχική Ο Ο.Φ.Η.δαγκώνει. Β ΙΓΝΑΤΙΟΥ

Ο Ο.Φ.Η.δαγκώνει. Β ΙΓΝΑΤΙΟΥ

Όπως απέναντι στον Αστέρα,ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Πανιώνιο,αλλά δεν πτοήθηκε.Οι Κριτικοι πάτησαν “γκάζι” βάζοντας τέσσερα γκολ και έφτασαν τους 13 βαθμούς στην έδρα τους και την ολική ανατροπή. Το τέλειο αγγιξε χθες ο ΟΦΗ, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Κέρδισαν τελικά εύκολα τον Πανιώνιο και έχουν μετατρέψει το “Γεντί Κουλέ” σε απόρθητη έδρα.

Εχουν τρία στα τρία έχοντας βάλει 10 γκολ εκ των οποίων τα 9 στο δεύτερο ημίχρονο. Το ματς ξεκίνησε εχοντας οι ομάδες το δικό τους προσανατολισμό.Ο ΟΦΗ να επιτίθεται κρατώντας την μπάλα, ενώ ο Πανιώνιος ταμπουρωμένος περίμενε να βγει στην αντεπίθεση κάτι που έγινε πολύ όμορφα νωρίς-νωρίς στο 9′ όταν Αραμπουλι με τακουνάκι έπαιξε το 1-2 με τον Μαξίμοβιτς ο Γεώργιανος διέσχισε περίπου 15 μέτρα με την μπάλα μπήκε στην περιοχή πλασάροντας του Σωτηρίου κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν σε καλό “τέμπο”και με την πάροδο του χρόνου παίζοντας τον Πανιώνιο στο μισό γήπεδο είχαν πολλές στατικές φάσεις με την μπάλα και σε μία φάση στο 31′ ισοφαρίζουνε με τον Σεμεντο. Μετά απο αυτή τη φαση ο ΟΦΗ πετάχτηκε από τα σχοινιά κάνοντας το ματς δικό του. Στο γήπεδο πλέον υπάρχει μόνο μία ομάδα, ο Πανιώνιος αμύνεται ηρωικά για να μπορέσει να γλιτώσει την ήττα, κάτι όμως που δεν το καταφέρνει οι Κρητικοί είναι καταιγιστικοί παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας είναι παράσταση για έναν και με τον Σεμεντο κορυφαίο οι γηπεδούχοι αρχίζουν τον χορό,και με τον Ναμπι’ στον 53′ κάνουνε το 1-2 μετά από όμορφη ενέργεια του Σεμέντο και ο Πανιώνιος πλέον παραδίδει πνεύμα. Στο 77’ο Τσιλιανίδης εύκολα το 1-3 και μετά από λίγο ενώ είχε φτιάξει τα προηγούμενα δύο, έχει βάλει το πρώτο και ισοφάρισε, στο 83′ ο καλύτερος παίκτης του ματς Σεμέντο βάζει και το τέταρτο γκολ και συγχρόνως ταφόπλακα στην ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Ο ΟΦΗ πλέον στο Γεντί Κουλέ είναι παντοδύναμος,παίζει όμορφο ποδόσφαιρο και από ότι φαίνεται στην Κρητική ομάδα φέτος τα πάντα λειτουργούν ρολόι. Αποκλείεται να έχει τις περσινές περιπέτειες μάλλον θα τερματίσει και αρκετά ψηλά.