Η Euroleague ξεκινά και ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος να δώσει το δαχτυλίδι.. Σωτήρης Βάζελος
Η Euroleague ξεκινά απόψε το βράδυ μετά από την εξάμηνη διακοπή που είχε ελέω πανδημίας. Ο Ολυμπιακός ρίχνεται πρώτος στην μάχη απόψε με αντίπαλο τους Λιθουανούς της Ζαλγκίρις με στόχο να μπει με το δεξί στην διοργάνωση. Η ομάδα του Πειραιά η οποία βασανίστηκε την περσινή περίοδο από τραυματισμούς,κακή διαχείριση του Μπλάτ αλλά και άλλων παραγόντων ήρθε η ώρα να αλλάξει σελίδα προς την θετική πλευρά.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2020/10/ΚΩΣΤΑΣ-ΣΛΟΥΚΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ-2.jpg)
Κομβικό σημείο,η απόκτηση του Κώστα Σλούκα αυτό το καλοκαίρι με σκοπό να του δωθεί το δαχτυλίδι από τον Βασίλη Σπανούλη.Ο Έλληνας γκαρντ αποκτήθηκε με σκοπό να γίνει ο αγωνιστικός και φυσικός ηγέτης του Ολυμπιακού την νέα εποχή.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2020/10/σπανουλης.jpg)
Είναι ο παίχτης που μπορεί να σηκώσει αυτό το βάρος και ουσιαστικά η φετινή χρονιά έχει αυτό τον σκοπό κυρίως εντός των αποδυτηρίων.Ο Μπαρτζώκας θα βασίζεται πολλές φορές πάνω του και η ομάδα θα χτίζεται για τα επόμενα χρόνια γύρω του. Ας δούμε τα πρώτα παιχνίδια να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα και θεωρώ ότι ο Ολυμπιακός με το συγκεκριμένο ροστερ θα βρίσκεται εντός της ζώνης των playoff…
Σωτήρης Βάζελος
|
|
|
|