ΑΕΚ- ΛΑΜΙΑ 2-0. Έφυγε για τελικό! SERPICO

Στο ίδιο έργο θεατές καί σέ αυτό τό παιχνίδι. Μετριότητα, λίγες καλές στιγμές και από θέαμα ούτε κουβέντα. Μία ΑΕΚ πού στο Ά ημιχρόνο δεν πήγε καθόλου καλά κινήθηκε χωρίς ρυθμό καί ιδέες  απέναντι στην Λαμία πού απλά έκανε καλή άμυνα. Καλύτερη η Ένωση στο δεύτερο μέρος πιο αποφασισμένη, κινήθηκε περισσότερο καί χωρίς ιδιαίτερα σπουδαία πράγματα έκανε το γκολ στο 63λεπτο.

Άνοιξε λίγο καί η άμυνα τών Φιλοξενούμενων καί στις καθυστερήσεις ήρθε και τό 2-0. Σκόρερ στο πρώτο γκολ ο Πόνσε καί στο δεύτερο ο Κρίστιτς. Η Ένωση έκανε την Ρεβάνς δική της υπόθεση, αλλά όπως καί ο ΠΑΟΚ από καλό καί γρήγορο ποδόσφαιρο ούτε να το συζητάμε. Καί τά δύο ματς σήμερα φίλοι μου ήταν φτωχά από θέαμα καί ελλειπέστατα απο καλή μπάλα.

ΑΕΚ – Λαμία 2-0