ΑΕΚ – Βίντι 1-1 Έστρωσε Σεντόνι – Γράφει ο SERICO

Αν και προηγήθηκε με το πέναλτυ γκολ του Μάνταλου η Ένωση, έκανε πάλι τα εύκολα δύσκολα.

Η γρήγορη ισοφάριση από τούς Ούγγρους με τον Νέγκο στο 57 , δέκα λεπτά μετά το πέναλτυ γκολ του Μάνταλου , άγχωσε την ΑΕΚ και μετέτρεψε το υπόλοιπο του αγώνα σε παρολίγο έμφραγμα για τους 40,000 και πλέον φίλους της ΑΕΚ που βρέθηκαν στο ΟΑΚΑ . Η αψυχολόγητη αποβολή του Λοπεζ έκανε την κατάσταση ακόμα πιο αγχωτική.

Η Βίντι δεν έδειξε κάτι σπουδαίο , όμως απο το 1-1 και την αποβολή ήταν άκρως επικίνδυνη στις στατικές φάσεις και έκανε την ζωή δύσκολη σχεδόν σε όλους όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι .

Σε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες της Βιντι ο Μπάρκας την κράτησε όρθια και στο κομμάτι της πρόκρισης μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι ήταν αυτός που έκανε το κάτι παρπάνω για την ΑΕΚ και στα δύο παιχνίδια με την Βιντι . Η νευρικότητα και το άγχος τελείωσαν με την λήξη του ματς στο 98 λεπτό. Οι καρδιές όλων πήγαν στις θέσεις τους και η ΑΕΚ μετά από 12 ολόκληρα χρόνια ανοίγει τα φτερά της ξανά για τιυς ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ.