ΑΓΙΑΞ- ΓΙΟΥΒΕ 1-1. Θα το ξανακάνουν οι Ολλανδοί;

Όποιος μπορεί να πει με σιγουριά ότι αυτό τό 1-1 μπορεί να είναι σκορ πρόκρισης για την Γιούβε , πιστεύω ότι θα είναι λάθος. Τα μηχανάκια τού Άγιαξ είναι απρόβλεπτα. Τό πρώτο ημίχρονο δεν μας έδωσε πολλά πράγματα για έναν τέτοιο αγώνα. Καί ενώ πηγαίναμε για ένα ισόπαλο σκορ , στο τελευταίο λεπτό μία σέντρα καί μία όμορφη κεφαλιά τού Ρόναλντο στέλνει την Γιουβέντους να προηγείται. ΓΚΟΛ όμως με το ξεκίνημα τού Β” ημιχρόνου για τόν Άγιαξ, πού ξεκινάει την αντεπίθεση . Γρήγορη κυκλοφορία από τους Ολλανδούς πού έχοντας φέρει τόν αγώνα στο 1-1 θέλουν γκολ καί νίκη . Η Γιούβε δίνει χώρο καί η πίεση τού Άγιαξ αυξάνει δημιουργώντας ευκαιρίες πού όμως δεν αξιοποιούνται σωστά. Η Γιουβέντους θα προσπαθήσει να κτυπήσει στην κόντρα με Ρονάλντο και τόν δαιμόνιο Ντάγκλας Κόστα αλλά χωρίς σπουδαία πράγματα. Ένα ματς πού έρχεται τελικά ισόπαλο καί κάνει την ρεβάνς συναρπαστική.