Απόλυτα Καταιγιστικος.

Ολυμπιακός- ΠΑΣ Γιάννενα 5-0.
Φούλ επιθετικός ο Ολυμπιακός σκόρπισε τον ΠΑΣ μέσα στο Καραϊσκάκης. Από την αρχή έδειξε τις διαθέσεις του ο θρύλος που μπήκε στο ματς με φούλ τις μηχανές. Δημιουργούσε και έχανε ευκαιρίες αλλά ήρθε στο Ά ημίχρονο ο Ελ Αμπντελαουί και άνοιξε το χορό των γκολ. Ο Φορτούνης το 2-0 με εύστοχο πέναλτι έκλεισε το ημίχρονο. Ο ΠΑΣ κατέρρευσε στο ΄Β ημίχρονο και ο Ποτένσε, Γκερέρο και Μεριά ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Καλή μπάλα και πολλά ΓΚΟΛ από την ομάδα του Μάρτιν που δείχνει έτοιμη για ακόμα περισσότερα πράγματα. Μία νέα ομάδα πού σιγά-σιγά αρχίζει να αποκτά και πάλι την παλιά καλή ταυτότητα . Δηλαδή γκολ και θέαμα .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γιαννιώτης, Καμαρά, Μπουχαλάκης (73′ Νάτχο), Φορτούνης (71′ Λάζαρος), Γκερέρο, Φετφατζίδης, Ομάρ, Μεριά, Τσιμίκας, Βούκοβιτς (57 λ. τρ. Μιράντα) και Ποντένσε.
ΠΑΣ: Βελλίδης, Νικολιάς (74′ Βιντάλ), Αποστολόπουλος, Μιχαήλ, Λίλα (78′ Σιόντης), Κάστρο, Τζημόπουλος, Κριζμάν, Κακούμπα, Κούζικ και Ξύδας (34′ λ. τρ. Μυστακίδης).

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα: 5-0 (HL)

Τα στιγμιότυπα του αγώνα Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα για τη Σούπερ Λιγκ.