ΑΡΗΣ ΑΕΚ 2-0. Ενας Άρης να γουστάρεις !!!!

Κυρίαρχος ο γηπεδούχος Άρης στο ματς με την ΑΕΚ. Από τά πρώτα λεπτά έδωσε τό στίγμα ότι αυτό τό ματς θα δώσει τά πάντα για να το κερδίσει. Είχε καί τόν έλεγχο, καί την κατοχή αλλά ήταν καί αυτός πού δημιουργούσε ευκαιρίες στην προβληματική άμυνα της Ένωσης. κλειστοι χώροι , πίεση καί πείσμα δεν έδωσαν πολλά δικαιώματα στους επιθετικούς της ΑΕΚ να τού κάνουν κλασική ευκαιρία. Ένα δοκάρι από Σουτ φωτοβολίδα, αλλά καί ένα πέναλτι πού έπρεπε να δωθεί αλλά δεν δόθηκε, δεν πτόησαν τούς παίκτες του Παντελίδη. Βρήκαν τό γκολ στο 32′ λεπτό με τόν Λάρσον με Σουτ.

Ο Άρης δεν αλλάζει τακτική ούτε κλείνεται . Ψάχνει καί άλλο γκολ μέχρι πού τό πρώτο ημίχρονο τελειώνει. Ο Χιμένεθ ανακατεύει την τράπουλα, κάνει καί εσωτερικές αλλαγές αλλά η Ένωση δεν μπαίνει σοβαρά στο παιχνίδι. Ο Άρης δεν σταματάει να τρέχει τόν αγώνα καί έχει ακόμα ένα δοκάρι. Άτυχος καί σε αυτή την φάση. Επιμένει καί στο 69′ λεπτό δικαιώνεται με τον Ρόουζ να κάνει τό 2-0. Πάρτυ για τούς Θεσσαλονικείς καί στα τάρταρα η ψυχολογία για τους παίκτες της ΑΕΚ. Μέχρι να λήξει ο αγώνας ο Άρης δεν δίνει δικαιώματα για να απειληθεί , καί πιέζει την ΑΕΚ σε όλες τίς γραμμές. Το ματς τελειώνει με νίκη δίκαια καί καθαρή για τον Άρη πού αρχίζει πλέον καί εδραιώνεται στην πέμπτη θέση πού θα του δώσει τό εισιτήριο για την Ευρώπη.