ΑΡΗΣ – ΟΦΗ 3-1. Επαιξε σαν ΑΡΗΣ στο Β ημίχρονο

Δυο πρόσωπα εμφάνισε χθές ο Άρης, αυτό τού μετρίου άνευρου καί χωρίς πάθος στο Ά ημίχρονο πού μάλιστα τόν έφερε να κυνηγάει τόν ΟΦΗ στο σκορ, ο οποίος προηγήθηκε με υποδειγματική αντεπίθεση. Με 0-1 έκλεισε τό ημιχρόνο , πού σάν μεγάλη στιγμή για τόν ΑΡΗ ήταν ένα ακόμα χαμένο πέναλτι για να ισοφαρίσει. Άλλος ΑΡΗΣ μπήκε στο Β” ημιχρόνο, έβγαλε πείσμα , η μπάλα κατέβηκε στο χορτάρι καί με Φουλ τίς μηχανές έκανε τό ματς δικό του.

Θεατής πλέον ο ΟΦΗ, αμύνόνταν όσο μπορούσε αλλά η ισοφάριση από τόν ΡΟΟΥΖ καί δύο καταπληκτικές εκτελέσεις φάουλ από Γκαρσία καί Μαρτίνεζ σχόλασαν πανηγυρικά τόν αγώνα υπέρ τού ΑΡΗ. Εάν θέλετε την γνώμη μου, μεγάλη συμβολή σε αυτήν την ανατροπή έπαιξαν οι αλλαγές τού Παντελίδη. Άλλαξαν όλον τόν αγώνα, πάντα προσωπικά μιλάω η καλύτερη αλλαγή πού βοήθησε τόν ΑΡΗ ήταν τού Λάρσον. Αγκαλιά με την Ευρώπη ο ΑΡΗΣ, ένα βήμα πιο κοντά στον υποβιβασμό η ομάδα τού ΟΦΗ