Αρης – Παναιτωλικός 1 – 2 SERPICO

Σταθερά ανοδική πορεία για τον Παναιτωλικό. Τρείς συνεχόμενες νίκες για την ομάδα του Δέλλα οι οποίες την ανεβάζουν ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Ο Άρης έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, μετά την σωστή αποβολή του γκολκίπερ του και σε συνέχεια την χαμένη ευκαιρεία με το άστοχο πέναλτι του Ματζούρεκ ο οποίος δεν εκμεταλλεύτηκε να κάνει το 0-1.  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός πίεσε και σε μία εκτέλεση κόρνερ έκανε το 0-1 με τον σέντερ μπακ Μαλί. Ο Άρης ανέβασε στροφές και την πίεση μέσα σε σχετικά γρήγορο χρόνο κάνωντας το 1-1 στο 77′ λεπτό με τον Ντιγκινί.

Αν καί με 10 παίκτες ο ΑΡΗΣ πιέζε και έψαχνε το δεύτερο γκολ που θα του έδινε τήν νίκη, αλλά σε ένα ακόμη κόρνερ ο Σιώπης δεν αντέδρασε σωστά αφήνοντας την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του αδικαιολόγητα , αιφνιδιάζοντας τον τερματοφύλακα Αναγνωστόπουλο, ο οποίος δεν κατάφερε να αντιδράσει με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Ότι προσπάθησε ο ΑΡΗΣ και έφτιαξε σαν ευκαιρία δεν απέδωσε τίποτα. Δίκαια νίκη λοιπόν για τον Παναιτωλικό που πηγαίνει από το καλό στο καλύτερο και προβληματισμός στην ομάδα του Παντελιδη που εκτός των προβλημάτων που βγάζει στο παιχνίδι της ,η αλήθεια είναι ότι παίζει και γκίνια.

Άρης – Παναιτωλικός 1-2 | Στιγμιότυπα 14η Αγ. Superleague (15/12/18)