ΑΡΗΣ – ΠΑO 1-1. Στο τέλος Χαμογέλασε SERPICO

Δεν τον πάει τον Παντελίδη με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό. Την Μπουκιά από το στόμα του πήραν οι πράσινοι με ένα πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων που έκανε γκολ ό Χατζηθεοδωρίδης. Με ένα πέναλτι (που δεν δίνεται ) άνοιξε το σκόρ ο ΑΡΗΣ. Αφού πρίν λίγα λεπτά έχασε ένα που ήταν κανονικό. Πάταγε καλύτερα στο γήπεδο η Ομάδα του Παντελιδη αλλά δεν ζευγάρωσε τα γκόλ σε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες που έφτιαξε. Το πρεσάρισμα των Θεσσαλονικέων αποσυντόνισε τον Παναθηναϊκό που δεν μπορούσε να δημιουργησει5 παιχνίδι.

Πάλι στο Β ” ημίχρονο ο ΑΡΗΣ μπήκε δυνατά έκανε το παιχνίδι του αλλά όπως είπαμε δεν έκανε ΓΚΟΛ τις 2 ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν .Σιγά σιγά όμως γύρισε πίσω περισσότερο από κούραση . Πήρε τα ηνία του αγώνα ο Παναθηναϊκός αλλά χωρίς να βάζει δύσκολα στον Άρη. Και ήρθε η φάση στο 92 με το πέναλτι που κέρδισε ο Παναθηναϊκός και το έκανε γκολ. Η ισοπαλία πιστεύω αδικεί την ομάδα του Άρη Γιατί σαν ομάδα ήταν καλύτερη . Είχε όπως είπαμε τις καλές ευκαιρίες για γκολ αλλά πλήρωσε την αστοχία του.

ΑΡΗΣ – ΠΑΟ | HIGHLIGHTS 1-1 | 02/12/2018 | ΕΡΤ