ΆΣΤ. ΤΡΊΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ. 0-3. Μίλησε ο νόμος του Ποδοσφαίρου.

Έτσι ακριβώς έγινε στην Τρίπολη. Ένα πρώτο ημίχρονο που δικαιωματικά ανήκει στην ομάδα της Τρίπολης. ο Πασχαλακης κράτησε όρθιο τον δικέφαλο σε μεγάλες ευκαιρίες του Αστέρα.
Καλτσάς, Ιγκλέσιας και Μανιάς σε μεγαλες ευκαιρίες δεν κέρδισαν τον πορτιέρο του ΠΑΟΚ . Δεν θα ήταν υπερβολή να πούμε ότι θα μπορούσε το ημίχρονο να κλειση με ένα σκόρ 2-0 τουλάχιστον για τον Αστέρα.

Στο β’ημίχρονο ότι δεν κατάφερε ο Αστέρας το έκανε ο Δικέφαλος. Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια και 1-0 . Σε λίγα λεπτά μετά ο Μπίσεσβαρ περναει  έξυπνα την μπάλα στον Μαουρίσιο  και 2-0 για τον ΠΑΟΚ. Το ματς σχόλασε εκεί. Δεν βρήκε το καθαρο μυαλό και την ψυχολογία να αντιδράσει ο Αστέρας. Το κερασάκι στην τούρτα έρχεται με αυτογκόλ του Τριανταφυλόπουλου που κάνει το σκόρ 0-3. Δύσκολο αλλά πολύτιμο διπλό για τον Δικέφαλο που κρατά την απόσταση 8 πόντων από τον δεύτερο Ολυμπιακό και κρατά μία νίκη με Όχι και πάλι Καλή εμφάνιση