Αστέρας Τρίπολης- Λαμία : 4-1 SERPICO

Σπουδαία νίκη για τόν Αστέρα Τρίπολης πού συνοδεύτηκε καί από καλή μπάλα. Βαθμολογική ανάσα για τούς γηπεδούχους , αντίθετα ή Λαμία πού ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα βυθίζεται βαθμολογικά. Μπήκε δυνατά ή Λαμία νά αιφνιδιάσει τόν Αστέρα καί για περίπου δέκα λεπτά στο ξεκίνημα στρίμωξε τούς Αρκάδες. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο ανέβηκε ό Αστέρας καί έγινε κυρίαρχος του παιχνιδιού. Με ένα λίγο περίεργο τρόπο μπήκε μπροστά στο σκορ με τόν Σουάρεθ στο 21″ λεπτό.

Κάπου εκεί έριξε λίγο ταχύτητα αν καί έβρισκε τρόπο νά απειλεί , ή Λαμία πήρε μέτρα στο γήπεδο καί στο 35″ λεπτό ο Ασιγκμπα ισσοφαριζει σέ 1-1. Καί όι δύο ομάδες πού καίγονται για βαθμούς θά ψάξουν με κάθε τρόπο την νίκη σέ ένα ματς πού ανοίγει σιγά σιγά καί με τόν Αστέρα ειδικά νά δημιουργεί όμορφες φάσεις για δεύτερο γκολ .
Στις καθυστερήσεις τού πρώτου μέρους ό Μπαραλες κάνει το 2-1 καί κόβει τά πόδια της Λαμίας. Γκολ σε χρονικό σημείο κακό για κάθε ομάδα.

Νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ό Τασουλης παίρνει το αίμα του πίσω αφού από δικό του λάθος ισσοφαρισε ή Λαμία, καί στο 51″λεπτό καθαρίζει το ματσάκι. Έκανε αρκετά καλές προσπάθειες να πετύχει κάποιο γκολ ή Λαμία , αλλά έμειναν μόνον προσπάθειες. Έμεινε καί με δέκα παίκτες λόγω αποβολής τού Δημούτσου καί τά πράγματα εγυραν προς τόν Αστέρα πού όμως ήταν όπως είπαμε πολύ καλύτερος σήμερα.

Το κερασάκι στην τούρτα στο 92″ λεπτό πάλι με τόν Τασουλη για το 4-1. Πρώτη τού Άκη Μάντζιου στον πάγκο τής Λαμίας πού πλέον βλέπει την θέση της στην βαθμολογία νά πέφτει επικίνδυνα

SUPERLEAGUE / ÁÓÔÅÑÁÓ ÔÑÉÐÏËÇÓ – ËÁÌÉÁ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία: 4-1 (Highlights)