Ατρόμητος- Άρης : 2-2. Δίκαια μοιρασιά. SERPICO

Ωραίο ματς φανταστική εξέλιξη ειδικά στα τελευταία δέκα πέντε λεπτά στο Περιστέρι . Ατρόμητος καί Άρης μοιράστηκαν γκολ καί βαθμούς αλλά καί ευκαιρίες.

Ποιο καλύτερα μπήκε στον αγώνα ό Ατρόμητος έχοντας κατοχή καί καλή κυκλοφορία μπάλας με τόν Άρη νά ψάχνει νά προσαρμόσει το παιχνίδι του καί νά έχει το κέντρο. Μεγάλες φάσεις ουσιαστικά δεν είχαμε μέχρι το 24″ πού ό απίθανος Βέλλιος μέσα από την περιοχή με καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι έκανε το 1-0.

Φοβερό γκολ!! Τό γκολ αυτό ξύπνησε τόν Άρη πού άρχισε νά μπαίνει στο παιχνίδι , πήρε μέτρα καί κυκλοφορούσε πολύ καλύτερα την μπάλα.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ό Μπρούνο Γκάμα απαντάει με ωραίο Σουτ μέσα από την περιοχή και 1-1. Δεύτερο ημίχρονο καί ό Ατρόμητος περισσότερο πιεστικός θά είναι πάλι καλύτερος και θά κυνηγήσει με πίεση τό γκολ.

Χωρίς μεγάλες ευκαιρίες καί από τούς δύο φτάνουμε στο 86″ λεπτό πέναλτι για τόν Ατρόμητο Μανούσος εκτέλεση καί 2-1. Καί εκεί πού νομίζεις ότι κάπου εδώ τό ματς τελειώνει ό Άρης παίρνει μπροστά στριμώχνει τόν Ατρόμητο καί ο καλύτερος τού αγώνα Φετφατζίδης με σόλο ενέργεια καί ωραία εκτέλεση πάλι στα χασομερια τού δεύτερου ημιχρόνου κάνει το 2-2. Στα δύο λεπτά πού απομένουν ό αγώνας γίνεται ρουλέτα.

Από μία μεγάλη ευκαιρία για τίς δυο ομάδες νά πάρουν την νίκη αλλά ……. Ωραίο φινάλε του αγώνα πού πήρε φωτιά στα τελευταία 15″ περίπου λεπτά. Δίκαιο θά έλεγα το αποτέλεσμα σέ ένα πολύ καλό παιχνίδι.