Ατρόμητος-Λάρισα: 1-1 Ήταν καλύτερος , αλλά έμεινε στο Χ.

Δεν ξεκίνησε δυνατά το ματς ο Ατρόμητος στο Περιστέρι καί απέναντι στην αξιόμαχη Λάρισα σε ένα πρώτο ημίχρονο νά είναι μοιρασμένα σχεδόν τά πάντα. Ένα γκολ δώρο τού γκολκίπερ τής Λάρισας Κριστενσον τόν έβαλε μπροστά σχετικά νωρίς μόλις στο 18″ λεπτό. Σέντρα Σουτ τού Νατσου ο γκολκίπερ τής ΑΕΛ κοίταζε τά αστέρια νομίζοντας ότι πάει άουτ , αλλά όταν πήρε χαμπάρι ότι το τόπι ήταν στα δίχτυα τό σκορ έγινε 1-0.

Το γκολ δεν ανέβασε τόν Ατρόμητο πού νοχελικα καί κάπως βιαστικά προσπάθησε νά βρει ένα δεύτερο γκολ. Αντίθετα η Λάρισα ανέβασε απόδοση κυνήγησε το ματς περισσότερο καί δικαιώθηκε στα χασομερια τού Α” ημιχρόνου με γκολ τού Μιλοσαβλιεβιτσ στο 48″ λεπτό. Άλλος Ατρόμητος μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο πού άλλαξε πρόσωπο καί κυριάρχησε στο χορτάρι. Πίεσε έτρεξε περισσότερο αλλά κυριολεκτικά άτυχος είχε τίς σπουδαιότερες ευκαιρίες νά πάρει τόν αγώνα.

Δοκάρι ι Βέλλιος, δοκάρι ο Ουμπιδες, πού έτρεχε σάν έφηβος αλλά ή τύχη σήμερα δεν ήταν με τούς Περιστεριωτες. Ο Ρεφερι στα χασομερια τού αγώνα συμβουλεύεται το VAR καί δίνει πέναλτι στον Ατρόμητο. Ο Κορυφαίος τού αγώνα για μένα Ουμπιδες εκτελεί αλλά ι μοιραίος μέχρι εκείνη την ώρα γκολκίπερ τής Λάρισας αποκρούει καί ουσιαστικά ισσοφαριζει την γκάφα τού γκολ . Εάν κάποιος θά έπρεπε νά είναι νικητής σήμερα αυτός δικαιωματικά είναι ο Ατρόμητος . Έκανε φάσεις , είχε δοκάρια , χαμένο πέναλτι καί γενικά κυνήγησε την νίκη μέχρι τέλους, ειδικά στο Β” ημίχρονο.

Ατρόμητος – Λάρισα 1-1 | HIGHLIGHTS