ΑΥΤΟ ΕΊΝΑΙ ΣΩΣΤΟ. ΜΕ ΦΟΡΆ Η ΣΕΛΕΣΑΟ ΠΈΡΑΣΕ ΣΤΟΥΣ ΟΚΤΩ. SERPICO

Πιστεύω φίλοι μου ότι είδαμε καλό ματσάκι. Στην αρχή οι Μεξικάνοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στα πρώτα 20-Με 25 λεπτά χωρίς πολλές φάσεις έβαλαν δύσκολα στην Βραζιλία.  Πίεσαν κυκλοφόρησαν καλά την μπάλα και μας έδειξαν ότι θα πουλήσουν ακριβά το τομάρι τους. Ανεξήγητα μετά το 25 έδωσαν γήπεδο στην ΣΕΛΕΣΑΟ και κοίταζαν περισσότερο την άμυνα τους, αδικαιολόγητα, έψαχναν μόνο καμία καλή μπαλιά στην κόντρα και το ματς έγινε ΟΤΣΟΑ Εναντίον Βραζιλίας.  Δεν ξέρω τι είχαν στο μυαλό τους , έτσι τελείωσε το Α ημίχρονο με τον Οτσόα να κρατάει το μηδέν. Αρχές του Β ΗΜΙΧΡΌΝΟΥ η Βραζιλία ανοίγει το Σκορ με καταπληκτική κίνηση του ΟΥΙΛΙΑΝ και πάσα πάρε βάλε στον ΝΕΙΜΑΡ. Το Μεξικό θυμήθηκε ότι μπορεί να παίξει και λίγο καλύτερα και βγήκε μπροστά.  Άλλο όμως τι θέλω και άλλο τι μπορώ. Σε 2-3 φάσεις έφτασε κοντά στο να κάνει γκολ αλλά ο καθένας ήθελε να σκοράρει για πάρτυ του. Τουλάχιστον το έκανε 2 φορές ο Γκουαδράδο. Με καλύτερες επιλογές ήθελε το γκολ για τον εαυτό του. Ο Οτσόα κρατούσε τις οποίες ελπίδες του Μεξικού μέχρι το 88 λεπτό, σε άμυνα πουθενά κτύπησε σε αντεπίθεση η Βραζιλία με γκολ του Φερμίνιο και η τελετή έλαβε τέλος.

ΓΙΑ το τέλος μάγκες μου θέλω να σας πω κάτι εντελώς προσωπικό.

Είναι άλλο πράγμα και λογικό να θέλειςνα μάθεις την Εθνική Βραζιλίας ΚΑΙ να αμύνεται (και σωστό το βρίσκω) ΚΑΙ άλλο πράγμα να τις αλλάξεις όλη την εικόνα . Να θέλεις να αλλάξεις όλο το ποδοσφαιρικό DNA της. Όλοι την ποδοσφαιρική φιλοσοφία της, εγώ δεν το μπορώ αυτό. Σελεσάο σημαινει: Θέαμα τριπλά, απρόβλεπτη κίνηση, ζογκλερικά Ρε!!. ΧΟΡΕΥΤΕΣ της μπάλας ΜΆΓΟΙ. Δεν βάζω το γκολ και αμύνομαι. Δεν είμαι Ιταλία ρε παιδιά.ΕΙΜΑΙ Η ΒΡΑΖΙΛΊΑ ΡΕ.