“Αυτοκτονία” στο Βίγκο για Μπάρτσα 3-3 Ι Catalanos

Η Μπάρτσα η καλύτερα το φάντασμα της τα τελευταία 4 χρόνια,κατάφερε να χάσει τους τρεις βαθμούς και ενώ στο ημίχρονο πήγε με το απίστευτο για τα δεδομένα της 0-3!!Και ενώ οι μεγάλες ομάδες κάπου εκεί κλειδώνουν το τρίποντο είτε κρατώντας άνετα ένα τέτοιο σκορ,είτε βάζουν και άλλα γκολ η ομάδα της Καταλωνίας κατάφερε να πετάξει δύο υπερπολύτιμους βαθμούς!!

Με δύο πρόσωπα ή Μπάρτσα πλήρωσε με τον χειρότερο τρόπο την νοθρώτητα με την οποία βγήκε στο δεύτερο ημίχρονο,πιστεύοντας ότι το παιχνίδι είχε τελειώσει και ή Θέλτα ανεβάζοντας στροφές κυριάρχησε και κατάφερε με τον καλύτερο της παίχτη,τον Άσπα στις καθυστερήσεις έγραψε το τελικό 3-3 δίνοντας έναν χρυσό βαθμό που φάνταζε αντικειμενικά πολύ δύσκολο.

Στο πρώτο ημίχρονο η Θέλτα δεν απείλησε σχεδόν καθόλου μη μπορώντας να βρεί τους διαδρόμους που ήθελε,ώστε να ανοίξει το παιχνίδι της.Στην επανάληψη και αφού της δόθηκαν οι χώροι και σε συνδυασμό που οι φιλοξενούμενοι,απλά βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να κρατήσουν το σκορ κάτάφεραν να κάνουν μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές του συλλόγου.

Από την άλλη η Μπάρτσα χωρίς να κάνει κάτι το ιδιαίτερο από πλευράς παιχνιδιού αξιοποίησε τις ευκαιρίες,που εν τέλει χάρη σε αυτές έφυγε στις αποσκευές της με τον έναν βαθμό.Χάρη στις προσωπικότητες των Φατί και Ντεπάι έγινε οδηγός της κούρσας μιας κούρσας όμως που δεν είχε νικητή!!!Όλοι κινήθηκαν στην μετριότητα και κανείς στο απυρόβλητο,

Ο Τσάβι βέβαια δεν χρειαζόταν να δεί ακόμα ένα μέτριο παιχνίδι της ομάδας του για να βγάλει συμπεράσματα,ξέρει τι γίνεται και ελπίζουμε όλοι σε κάτι καλύτερο από πλευράς θεάματος και φυσικά ουσίας.