CH League, μετά τα κουλούρια ήρθαν και τα γκόλ … Al Jazeera
Μετά την ανομβρία της χθεσινής ημέρας έιχαμε τα παιχνίδια της Ατλέτικο με την Γιουβέντους 2-0 και της Σάλκε με την Μαντσεστερ Σίτι 2-3 . Στο Ατλετικο Γιούβε το VAR έσωσε την παρτίδα για την Γιουβέντους αφού το 2-0 δεν έγινε 4-0 απο τα λάθη του ρέφερι και πολλοί μπούκερ χθές το βράδυ έκλαψαν πικρά με το παιχνίδι να πληρώνει για το Under 3.5 με 3,5 απόδοση…!!! Ο Μοράτα κάρφωσε την Γιούβε αλλά το VAR είδε το επιθετικό φάουλ που έκανε, ο Χιμένεζ έκανε το ξεκίνημα και ο Γκοντίν της έβαλε δύσκολα για τον επαναληπτικό με το δεύτερο γκόλ. Τώρα η Γιούβε θέλει να 2 γκόλ για να ελπίζει σε πρόκριση απέναντι στα λοντάρια του Σιμεόνε που θα πέφτουν σαν μουτζαχεντίν στην μπάλα για να διατηρήσουν το πρβάδισμα που πήραν στο χθεσινοβραδυνό παιχνίδι .
Στο Σάλκε Σίτι οι ανατροπές ήρθαν και παρήλθαν και έδωσαν μία ομορφιά στο παιχνίδι , η Σίτι προηγήθηκε στο 18 με τον Αγκουέρο , η Σάλκε έκανε πρώτη την ανατροπή με δύο πέναλτύ του Nabil Bentaleb πρώτα στο 38 και στο 45 ! Η Σίτι παρά την αποβολή του Nicolás Otamendi στο 63′ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 2-1 του ά ημιχρόνου αρχικά με τον Leroy Sané στο 85 και ακριβώς στο 90 με τον Raheem Sterling να πληρώνει με το ίδιο νόμισμα την Σάλκε στην λήξη του παιχνιδιού .!