Δοκάρια και αμυντικές αδράνειες έφεραν το τελικό 2-0 για την Σουηδία Ι Catalanos

Ο αγώνας για την Εθνική μας ήταν τελικός όπου ή νίκη ήταν το ζητούμενο,που όμως τελικά δεν κατάφεραν τα παιδιά να πάρουν.Ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο δυστυχώς δεν έφτανε για να πάρει ή Εθνική το πολυπόθητο τρίποντο,στις αποσκευές της.Αν πρέπει να κρατήσουν οι παίχτες μας κάτι από αυτό το παιχνίδι είναι κυρίως το πρώτο ημίχρονο,όπου άπαντες και σε όλες τις γραμμές ήταν κυριολεκτικά καλύτεροι ανώτεροι!!!!Δύο δοκάρια ένα γκολ ακυρωμένο και αρκετά ρήγματα,με προυποθέσεις για κάτι καλό ήταν ο μονόλογος της ομάδας μας που είχε τα πάντα εκτός από την τύχη!!!!

Η Εθνική ξεκίνησε με πολύ πίεση στους κεντρικούς αμυντικούς των γηπεδούχων και στους μέσους, έτσι δημιούργησε πολλά προβλήματα στην ανάπτυξη της Σουηδίας.Πρώτοι στην μπάλα λοιπόν κερδίζοντας κατα κράτος τους Σουηδούς σε όλο το πρώτο ημίχρονο και σε όλες τις γραμμές, με ωραίες συνεργασίες και με κάθετες μπαλιές έφεραν σε πλήρη σύγχυση τους γηπεδούχους, οι οποίοι μπήκαν στα αποδυτήρια με μόλις ένα σουτ και αυτό από μακριά χωρίς προυποθέσεις.Ωστόσο το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε και μετά το λάθος,του πολύ καλού μέχρι εκείνη την στιγμή Μαυροπάνου.Οι γηπεδούχοι ευστόχησαν και μετά το γκολ αυτό ανέβασαν την απόδοση τους ,και εκμεταλλευόμενοι άλλη μία αμυντική αδράνεια έκαναν το 2-0 σκορ που παρέμεινε μέχρι και το τέλος.Η Εθνική του πρώτου ημιχρόνου έχει μέλλον και εκεί είναι που πρέπει να εστιάσουν όλοι.Η ομάδα χτίζεται και μέσα από αυτά τα λάθη όλοι θα πάρουν κάτι.