Έχει και το Europa League τη μαγεία του

Βροχή έπεφταν τα γκολ στο Europa League. Η ανατροπή της ανατροπής στη Λευκωσία. Η μεγάλη νίκη της Βασιλείας 5-0 επί της Κράσνονταρ το εντυπωσιακό

4-3 της Ντουντελανζ στο ΓΣΠ της Λευκωσίας επί του ΑΠΟΕΛ, τα διπλά των φαβορί Άρσεναλ και Σεβίλλης σημάδεψαν το πρώτο πιάτο της πρεμιέρας των ομίλων όπου τα γκολ έπεφταν καταρράκτες. Ανατροπή στην ανατροπή έγινε λοιπόν στην Κύπρο με την Ντουντελανζ να παίρνει μεγάλη νίκη με το εντυπωσιακό 4-3 επί

του ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα του Λουξεμβούργου προηγήθηκε 2-0, αλλά στο δεύτερο πρόγραμμα οι πρωταθλητές Κύπρου έφεραν τα πάνω-κάτω και προηγήθηκαν με 3-2, όμως οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν το έβαλαν κάτω αλλά κατάφεραν μέσα σε 10 λεπτά να πετύχουν δύο μπακλαβωτα, και να φύγουνε με χαμόγελα από τη Λευκωσία, πετυχαίνοντας την παρθενική τους νίκη σε Ευρωπαϊκό επίπεδο.

Σούπερ ανατροπή επίσης στον αγώνα Λουντογκόρετς ΤΣΣΚΑ Μόσχας,οπου οι “μουσαφιραίοι” προηγήθηκαν στο ημίχρονο 0-1 και η Λουντογκόρετς εντυπωσιακή στο δεύτερο πρόγραμμα του συνέτριψε τελικά με 5-1.

Ενώ και στο ματς Σλοβαν Μπρατσισλάβας Μπεσίκτας 4-2,στο ημίχρονο η ομάδα της Τουρκίας προηγούνταν 1-2 αλλά γνώρισε τελικά την ήττα τρώγοντας 4.

Μεγάλη έκπληξη είχαμε και στον αγώνα Γκλάντμπαχ Βολφσπεργκ 0-4 και έχει ο Θεός. Το europa league τελικά μάγκες μπορεί να είναι ελαφρύτερο διοργανωτικα από το champions league,αλλά έχει και αυτό τη μαγεία του,εχει τις ανατροπές του,εχει τις ηδονές του.  Αξίζει τον κόπο να το κοζάρουμε