Europa League μετά απο Θρίλερ …… SERPICO

Μπερνλι – Ολυμπιακός 1-1,κρατάει την πρόκριση Όχι όμως την εμφάνιση……….
Με οκτώ από τούς 11 παίκτες σε κακή μέρα ο Ολυμπιακός έδωσε δικαίωμα στην Μπερνλι να μοιάζει Μπαρτσελόνα , σε ψηλό ομως παιχνίδι. Αδικαιολόγητα αγχωμένος ο Ολυμπιακός έδωσε δικαίωμα δικαίωμα στην Μπερνλι να ελπίζει σε ανατροπή. Απίστευτα λάθη στην άμυνα με κακό κέντρο και τους Φορτούνη, Ποτένσε και Καμαρά να παλεύουν για όλους. Το ένα λάθος πάνω στο άλλο, η Μπερνλι να χάνει μεγάλες ευκαιρίες και το άγχος να μεγαλώνει . Ο Θρύλος βρήκε την φάση στο τελευταίο 10 λεπτό και εξαιρετικά ο Ποτενσε έκανε το 0- 1. Το άγχος έφυγε όχι όμως τα λάθη στην άμυνα. Σε 2 λεπτά η άμυνα ήπιε θάλασσα και έγινε το 1-1. Ο χρόνος όμως τελείωνε και έτσι αυτό το σκορ έμεινε. Σίγουρα ο Μάρτιν είδε πολλά πράγματα που θα πρέπει να διορθώσει για να γίνει ο Ολυμπιακός πολύ καλύτερος. Έχει το υλικό ΣΥΝ τίς προσθήκες που έρχονται για πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο. Και τώρα λοιπόν ας δούμε τον Ολυμπιακό στο Γιουρόπα Λίγκ.