Εβερτον – Μάντσεστερ Σίτι 0-2 – Al Jazeera

Η κορυφή της Premier League μοιράζεται απο απόψε απο δύο, Σίτι και Λίβερπουλείναι… Η Σίτι επικ΄ρατησε της Εβερτον με 2-0 και με ένα ματς περισσότερο σκαρφάλωσαν στην κορυφή μαζί με την Λαίβερπουλ στους 62 βαθμούς.  Η Σίτι μπήκε δυνατά, πίεσε , απείλησε αρχικά με τον Γκουντογκάν στο 19’ δοκάρι, καθώς και με τους Σανέ και Λαπόρτ, χωρίς όμως να σκοράρει στις φάσεις αυτές . Το πρώτο γκόλ ήρθε προς το τέλος του Ά ημιχρόνου όταν ο Λαπόρτ με κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Το δεύτερο τέρμα ήρθε κάπως αργά, στο έβδομο (!) λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο ήταν και το κερασάκι στην εξαιρετική εμφάνιση της Σίτι η οποία δείχνει τα δόντια της στην Λίβερπουλ η οποία θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να πάρει φέτος το Άγιο Δισκοπότηρο .