ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΕΛΙΚΟ

Καί σέ αυτό το παιχνίδι με τό σκορ 2-0 υπέρ τής ΑΕΚ, η ρεβανς έμοιαζε καί ήταν δύσκολη για την Λαμία. Ένα καλό πρώτο ημίχρονο με τίς ομάδες να μπαίνουν δυνατά καί ψάχνουν το γκολ. Τα δοκάρια δύο φορές δεν επιτρέπουν στην ΑΕΚ να προηγείτο , δοκάρι όμως καί σέ εκτέλεση φάουλ τής Λαμίας. Καί σε αυτή την φάση η ΑΕΚ βγαίνει γρήγορα στην κόντρα σουτ τού Λιβαγια , πάλι δοκάρι αλλά ο Πόνσε έρχεται καί απλά την στέλνει στα δίχτυα. Αυτό τό γκολ αποσυντονιζει την Λαμία , χάνει την συνοχή της, καί σέ 5 λεπτά βρίσκεται να χάνει με δεύτερο γκολ, με σκόρερ τον Οικονόμου για την Ένωση.41’λεπτο.

Τέλος ημιχρόνου με πολλά παράπονα καί από τίς δύο ομάδες στον Ρ’εφερι Τζηλο, πού έχει μπερδευτεί καί χαλάει τό ματς με τις μπρος πίσω αποφάσεις του. Ματς για έναν μόνον , η Ένωση έχει πάρει την πρόκριση , κάνει ότι θέλει στο τεραιν καί στο 53″ λεπτό ο Μπακασετας με σουτ και λίγο κόντρα , καί 0-3. Άντε να τελειώνουμε τό ματς με την Ένωση να κυκλοφορεί σωστά την μπάλα καί νά κοντρολαρει τόν αγώνα. Στο 66″ λεπτό Σέντρα ο Χουλτ καί ο Βαντερσον με αυτογκόλ γίνεται τό 0-4. Ένα δοκάρι ακόμα στον αγώνα για την Λαμία, καί έτσι πάμε στα 5 δοκάρια για σήμερα, φάση πού έγινε στο 82″λεπτό. Το ματς τελείωνει η ΑΕΚ πάει στον τελικό , μαζί με ΠΑΟΚ καί καλά να είμαστε , θα έχουμε να τα πούμε.