Η Αγγλία εμφατικά στους 4 και τώρα Δανία Ι Catalanos

Η Αγγλία δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και έτσι στον προημιτελικό με αντίπαλο την Ουκρανία έκανε απλά το χρέος της κερδίζοντας εύκολα με 0-4,πηγαίνοντας στον ημιτελικό εκεί όπου θα συναντήσουν τους πολύ καλούς και φιλόδοξους Δανούς!!

Ο Κέιν και η παρέα του ήταν απλά ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδίου και εκμεταλλευόμενοι τα κενά και την αδράνεια της άμυνας των αντιπάλων τόσο στα πρώτα λεπτά όσο και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους,έβαλαν τέλος στις όποιες ελπίδες και αν είχαν οι Ουκρανοί πρίν τον αγώνα.

Ήταν θέμα προσωπικοτήτων και εκεί φάνηκε η διαφορά.Όπως και να έχει η ομάδα του Σεφτσένκο αποκόμισε πολλές εμπειρίες και σίγουρα δεν βγήκε εντελώς χαμένη από αυτήν την συμμετοχή της στο Euro.

Οι Άγγλοι ωστόσο πρέπει με τους Δανούς να παίξουν ακόμα καλύτερα και αυτό το ξέρουν όλοι.