Η ΣΙΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!! SERPICO

Για άλλη μια χρονιά ή Παρί Σεν Ζερμέν δεν μπόρεσε να σηκώσει το βάρος τής πρόκρισης για έναν τελικό του Τσάμπιονς λιγκ. Δεν είχε καί δεν πιστεύω να έχει τήν στόφα τής μεγάλης ομάδας , πού ή φανέλα της είναι από τά δυνατά μέταλλα.

Όποιος θυμάται έχει παίξει σέ άλλες χρονιές καταπληκτικό ποδόσφαιρο, είχε παικταραδες αλλά μόλις έμπαινε σέ στροφή φουρκέτα πήγαινε απέναντι στο ρέμα με τούμπες. Έμειναν από καύσιμα και ιδέες ό Εμπαπε , καί ο σαλτιμπαγκος Νεϊμάρ καί όλη η ομάδα ,με σκορ υπέρ της 1-0 άρχισε νά πανικοβάλλεται.

Μία ομάδα σέ τέτοιο επίπεδο θά πρέπει πάνω από όλα νά δημιουργεί φόβο καί νά έχει τέτοια προσωπικότητα πού ακόμα καί όταν αρχίζει νά ρεταρει ό αντίπαλος νά είναι προσεκτικός καί νά τήν υπολογίζει. Εδώ μιλάμε ότι ό Γκουαρντιολα ξεκίνησε τέτοιο ματς χωρίς επιθετικό, βρέθηκε πίσω στο σκορ , ήταν ή Παρί το κουμάντο στο χορτάρι , καί μόλις ή Σίτι άρχισε νά δουλεύει περισσότερο ορθολογικά στο δεύτερο ημίχρονο , ή Παριζιάνα κουμποθηκε από τόν φόβο. Καί χώρους βρήκε , καί ζογκλερικα έκαναν σέ κάποιες στιγμές οι παίκτες της, αλλά τήν μπάλα στα δίχτυα δεν τήν έβαλαν.

Άλλαξε ό Πεπ κάποια πράγματα , γιατί δεν μπήκε σωστά στον αγώνα , καί με δύο γκολ έστω και τής πλάκας πήρε τον αγώνα καί για εμένα τήν πρόκριση. Τό ποδόσφαιρο εκτός από θέαμα είναι καί ουσία , δηλαδή το γκολ.

Για θέαμα πάς σέ τσίρκο , αλλά για νά κρατηθείς όρθιος ψάχνεις για φαι. Μια ζωή τά ίδια λέμε οι Παριζιάνοι. Φρου καί αρώματα. Ότι καί νά προσφέρει πού πραγματικά έχει προσφέρει ό Ποτσετινο σέ τακτικές, τρόπο παιχνιδιού κλπ, εάν δεν αλλάξει το DNA σέ αυτήν την Παρί Σεν Ζερμέν τρόπαιο μόνον σέ βίντεο καί φωτογραφίες θά βλέπει.

Τους πήρε τόν αγώνα ό Γκουαρντιολα ακόμα καί σήμερα πού τά διάβασε όλα λάθος. Ήταν σέ κακή μέρα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ό γιαλιστερος. Συνήλθε λιγάκι στο δεύτερο ημίχρονο καί η Παρί Σεν Ζερμέν χαιρέτησε τά κρίνα.