Ισοπαλία στην Πλατεία. ΣΩΤ ΒΑΖΕΛΟΣ
Τι μπορεί φέτος να χαρακτηρίσει τον Άρη ως ομάδα…Η αστάθεια του και η έλλειψη χαρακτήρα.Μπορεί να νικήσει και να χάσει από τον οποιοδήποτε και οπουδήποτε.Ο ουραγός Πανιώνιος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και είχε 2 καλές ευκαιρίες με τον Παπανικολάου και τον Άρτσε.Ο Άρης εμφανίστηκε στο 22′ με πλασέ του Ιντεγιε,η μπάλα βρήκε τον Λυμπεράκη και στην συνέχεια του σουτ του Ντιγκινί πέρασε άουτ.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2019/11/panionios-aris.jpg)
Οι κίτρινοι έχασαν ένα ολόκληρο ημίχρονο φλυαρίζοντας.Στο δεύτερο μέρος ο ιστορικός έμεινε με 10 παίχτες καθώς ο Μιλόγεβιτς που είχε αντικαταστήσει τον Μαξίμοβιτς στο 41’ δέχτηκε 2 κίτρινες κάρτες μέσα σε 2 λεπτά και χαιρέτισε τον αγωνιστικό χώρο.Αντί λοιπόν ο Θεός του πολέμου να κάνει το γκολ,το δέχτηκε στο 66′ μετά από σουτ-κόντρα του Άρτσε.Στο 85′ ο Ροζ έπιασε γεμάτο σουτ και τίναξε τα δίχτυα του τερματοφυλακα του Πανιωνίου όπου ήταν εξαιρετικός και ο πολυτιμότερος της αναμέτρησης. Μετά ακολούθησαν 2 δοκάρια και καλές ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους.Το 1-1 μάλλον θετικό είναι για τους κυανέρυθρους και αρνητικό για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.
Ο Μίχαελ λ Ένιγκ δεν έχει δώσει ακόμα ταυτότητα στην ομάδα του και αυτό κοστίζει.Δεν βλέπω οι παίχτες να ξέρουν τι ζητά ο coach σε καθένα από αυτούς μέσα στο χορτάρι.Έλλειψη συγκέντρωσης και συνοχής κοστίζουν στην μάχη της εξάδας.Πλήγμα για τον Πανιώνιο ο σοβαρός τραυματισμός του Μαξίμοβιτς που χάνει το υπόλοιπο της σεζόν καθώς υπέστη κάταγμα σφυρού και περόνης στον αστράγαλο.Αξίζει να τονίσουμε ότι στις εξέδρες βρέθηκε και ο προπονητής της εθνικής μας ομάδας ο Τζόνι φαν’τ Σιπ.Λετε να ήθελε να δει τον Μανιάτη;;;Ρε μάγκες αυτός ο Κόρμπος ποσά χιλιόμετρα γράφει ακόμα;Χιλιομετρητής αιώνιος Πανιώνιος..