Ισοπαλία στην Πλατεία. ΣΩΤ ΒΑΖΕΛΟΣ

Τι μπορεί φέτος να χαρακτηρίσει τον Άρη ως ομάδα…Η αστάθεια του και η έλλειψη χαρακτήρα.Μπορεί να νικήσει και να χάσει από τον οποιοδήποτε και οπουδήποτε.Ο ουραγός Πανιώνιος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και είχε 2 καλές ευκαιρίες με τον Παπανικολάου και τον Άρτσε.Ο Άρης εμφανίστηκε στο 22′ με πλασέ του Ιντεγιε,η μπάλα βρήκε τον Λυμπεράκη και στην συνέχεια του σουτ του Ντιγκινί πέρασε άουτ.
Οι κίτρινοι έχασαν ένα ολόκληρο ημίχρονο φλυαρίζοντας.Στο δεύτερο μέρος ο ιστορικός έμεινε με 10 παίχτες καθώς ο Μιλόγεβιτς που είχε αντικαταστήσει τον Μαξίμοβιτς στο 41’ δέχτηκε 2 κίτρινες κάρτες μέσα σε 2 λεπτά και χαιρέτισε τον αγωνιστικό χώρο.Αντί λοιπόν ο Θεός του πολέμου να κάνει το γκολ,το δέχτηκε στο 66′ μετά από σουτ-κόντρα του Άρτσε.Στο 85′ ο Ροζ έπιασε γεμάτο σουτ και τίναξε τα δίχτυα του τερματοφυλακα του Πανιωνίου όπου ήταν εξαιρετικός και ο πολυτιμότερος της αναμέτρησης. Μετά ακολούθησαν 2 δοκάρια και καλές ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους.Το 1-1 μάλλον θετικό είναι για τους κυανέρυθρους και αρνητικό για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο Μίχαελ λ Ένιγκ δεν έχει δώσει ακόμα ταυτότητα στην ομάδα του και αυτό κοστίζει.Δεν βλέπω οι παίχτες να ξέρουν τι ζητά ο coach σε καθένα από αυτούς μέσα στο χορτάρι.Έλλειψη συγκέντρωσης και συνοχής κοστίζουν στην μάχη της εξάδας.Πλήγμα για τον Πανιώνιο ο σοβαρός τραυματισμός του Μαξίμοβιτς που χάνει το υπόλοιπο της σεζόν καθώς υπέστη κάταγμα σφυρού και περόνης στον αστράγαλο.Αξίζει να τονίσουμε ότι στις εξέδρες βρέθηκε και ο προπονητής της εθνικής μας ομάδας ο Τζόνι φαν’τ Σιπ.Λετε να ήθελε να δει τον Μανιάτη;;;Ρε μάγκες αυτός ο Κόρμπος ποσά χιλιόμετρα γράφει ακόμα;Χιλιομετρητής αιώνιος Πανιώνιος..