Ήταν ορεξατος, καθάρισε νωρίς SERPICO

Εύκολο απόγευμα για τόν Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη πού έχοντας απέναντι του μία ομάδα πού ό Θεός νά την κάνει ομάδα Σούπερ Λιγκ, έβγαλε την αγωνιστική του υποχρέωση με νίκη στο περπατητο καί σκορ 3-1.
Όταν έχεις στην ενδεκάδα έναν αειθαλή Βαλμπουενα πού έτρεχε καί κάλυπτε για δύο , καί έχοντας μαζέψει ένα κάρο κλοτσιες, τότε δύσκολα μπορεί νά χάσεις ματς. Νωρίς νωρίς το γκολ με εξαιρετική μπαλιά τού κιλερ Ελ Αραμπι ,στον Σουντανί καί μόλις στο 4″ λεπτό 1-0.

Όπωτε ήθελε πάταγε γκάζι και όπωτε ήθελε έκοβε ταχύτητα ό Ολυμπιακός πού έβγαλε πολλές τελικές καί έχασε μεγάλες ευκαιρίες για νά τελειώσει τόν αγώνα στο πρώτο κιόλας δεκαπενταλεπτο. Λίγο ή αστοχία , λίγο το κακό τελείωμα πήγε το ματς μέχρι το τέλος περίπου τού πρώτου ημιχρόνου καί αυτήν την φορά ό εκτελεστής Ελ Αραμπι ύστερα από στημένη μπάλα με σουτ προβολή κάνει το 2-0 καί τόν αγώνα νά τελειώνει.
Καί αυτό το λέω γιατί ή Ξάνθη έχει κάνει ένα πρώτο ημίχρονο μία φάση άνευ ουσίας. Περιορίζεται σε ρόλο κομπάρσου πού απλά παρακολουθεί τόν Ολυμπιακο , καί δείχνει νά βολεύεται νά κρατήσει το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Δεύτερο ημίχρονο καί νωρίς πάλι αυτή την φορά σέ σέντρα συρτή ξυράφι ό Φασίδης κάνει αυτογκόλ 3-0. Ό Ολυμπιακός έβγαλε κατά διαστήματα ωραίες ενέργειες , όμορφους συνδυασμούς , μπήκαν αλλαγή Λοβερα, Φορτουνης, καί ο νεοφερμένος Χασάν καί ενώ το ματς πάει στο άντε νά περάσουν δέκα λεπτά νά φεύγουμε ό ΣΕΜΕΔΟ κάνει τόν άνετο καί σέ δική του εύκολη φάση χάνει την μπάλα , ανατρέπει τόν αντίπαλο καί σωστά πέναλτι δίνει ό Ρεφερι. γκολ ό Κάστρο καί 3-1.

Ούτε ίχνος ότι μπορεί να αλλάξει κάτι ή Ξάνθη αλλά κάποιος πρέπει νά τραβήξει το αυτί του ασοβαρου ΣΕΜΕΔΟ γιατί τελευταία αρχίζει καί μπαζει νερά.Φασεις , κόρνερ , αραουτ, καί σουτ δεν σάς τά γράφω τά αφήνω σέ αυτούς πού περιγράφουν τόν αγώνα. Εγώ σάς δίνω την εικόνα από έναν αγώνα πού ήταν σήμερα μονόλογος για τόν Ολυμπιακό απέναντι σε έναν αντίπαλο πού είπα στην αρχή απορώ πως στέκεται σε επίπεδο Σούπερ Λιγκ.