Και τώρα τρέχουμε !! SERPICO

Όταν την προηγούμενη αγωνιστική σάς έγραφα: ” Καί τώρα τρέχουμε” οι περισσότεροι με κοροιδευατε καί γελαγατε. Τώρα που μπήκαν ΟΛΟΙ σχεδόν στην ίδια ευθεία καί πάνε για τόν τερματισμό τί έχετε νά πείτε;
Ο Ολυμπιακός πλησίασε στην τρίχα την κορυφή καί πλέον θά τά παίξει όλα για όλα καί ότι βγει. Βλέπετε ότι υπάρχει και η Ευρώπη πού δείχνει να θέλει να κάνει το παραπάνω βήμα.

Σήμερα καθάρισε από νωρίς τόν αγώνα με τον Βόλο, παίζοντας κυριαρχικό ποδόσφαιρο καί χάνοντας τεράστιες ευκαιρίες πήρε το τρίποντο. Σημαντικό ρόλο έπαιξε καί η αποβολή παίκτη του Βόλου πού από το καλημέρα βρέθηκε με αριθμητικό μειονέκτημα.

Ο Ολυμπιακός όμως δεν είχε διάθεση για αστεία και με μπροστινό τόν φορμαρισμένο Ελ Καμπί έβγαλε το πρώτο ημίχρονο με σκορ 2-0 καί όπως σάς είπα παραπάνω έχοντας πολλές τελικές πού θα μπορούσε ο δείκτης του σκορ νά φτάσει πολύ ψηλά.

Συνέχισε με υψηλές ταχύτητες ο Ολυμπιακός καί στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε άλλο ένα γκολ με τόν Γιοβεσιτς καί στο 3-0 το ματς έλαβε καί τυπικά τέλος. Οι πολλές χαμένες ευκαιρίες θά πρέπει νά προσεχθούν διότι στην πορεία στα δύσκολα παιχνίδια πού έρχονται μπορεί νά στοιχίσουν.

Ο Μεντιλιμπαρ έκανε αρκετές αλλαγές, έδωσε ευκαιρία σέ κάποιους παίκτες νά ξεκουραστούν καί σέ άλλους να μας δείξουν τί μπορούν να προσφέρουν. Το ματς πήγε καλά για τόν Ολυμπιακό ανέβηκε στην βαθμολογία καί τώρα θά παίξει τά ρέστα του σέ ένα πρωτάθλημα πού πρίν λίγο καιρό ήταν για τούς ερυθρόλευκους σχεδόν ξεγραμμενο.