Καβάλα στ’ άλογο το Τριφύλλι .. ΣΩΤ ΒΑΖΕΛΟΣ

Από νίκη σε νίκη ο Παναθηναϊκός μετά το νέο διπλό που πραγματοποίησε μέσα στην έδρα της ΑΕΛ με 0-2 χάρη σε δύο εύστοχα πέναλτι από τους Χατζηγιοβάννη και Μπουζούκη ενώ έτσι πήρε την εκδίκηση του για την ήττα του πρώτου γύρου.
Το τριφύλλι έκανε ακόμα μια πειστική εμφάνιση τον τελευταίο καιρό και άφησε υποσχέσεις για το μέλλον καθώς η συμμετοχή του στα playoff θεωρείται σίγουρη μετά το τρίποντο μέσα στην Λάρισα αλλά και για τα ματς του κυπέλου που έρχονται με τον νταμπλούχο Παοκ.
Οι πράσινοι στο πρώτο σκέλος της αναμέτρησης ήταν σαφώς ανώτεροι από τους γηπεδούχους σε όλους τους χώρους του γηπέδου και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με πέναλτι του Χατζηγιοβάννη όπως είπαμε και παραπάνω στο 25ο λεπτό του παιχνιδιού.
Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν νέο πέναλτι αλλά αυτή την φορά ο παίχτης του Παναθηναϊκού έκανε εκτέλεση αλα Πανένκα που μάλλον θα θέλει γρήγορα να ξεχάσει.
Ο Γιώργος Δώνης σίγουρα θα του τραβήξει το αυτί γιατί ο νεαρός πρέπει να πάρει το μάθημα του.Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΛ ανέβασε την απόδοση της,ισορρόπησε  το παιχνίδι αλλά ο Διούδης εκτός από μια φάση όπου Παπάζογλου έμεινε ξεμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής και η κεφαλιά του έφυγε άουτ δεν απειλήθηκε στην εστία του.
Το 0-2 έγραψε ο Μπουζούκης στις καθυστερήσεις πάλι με εκτέλεση πέναλτι ύστερα από καθαρή ανατροπή του Ανουάρ από τον τερματοφύλακα των Θεσσαλών.Το βαρόμετρο της ομάδας ο Ζαχίντ ήταν εξαιρετικός σε ακόμα έναν αγώνα αλλά και ο Καμπετζής που βρέθηκε βασικός μετά από την ίωση που ταλαιπωρεί τον Μακέντα τις τελευταίες ώρες,άνοιξε χώρους,πάτησε περιοχή και φάνηκε έτοιμος να δώσει λύσεις τώρα που έρχονται συνεχόμενα παιχνίδια.
Η ομάδα βρίσκεται σε καλό φεγγάρι,ο Ρόκα μέχρι στιγμής έχει θετικό πρόσημο με τις μεταγραφές που κάνει,ο Δώνης με τον Αγγελίνα δουλεύουν καλά στις προπονήσεις και όλοι αρχίζουν να πιστεύουν περισσότερο στην ομάδα μαζί και ο Γιάννης Αλαφούζος.Ο μεγαλομέτοχος φαίνεται ότι έχει γλυκαθεί τελευταία με την ομάδα,χώνει χρήμα για μεταγραφές αλλά και για να μειωθούν χρέη,νιώθει BIG4 μετά την συνάντηση καθώς θυμήθηκε τα παλιά αλλά ο κόσμος που κρίνει τους πάντες δεν ξεχνά…
Υ.Γ.ΤΟ ΕΑΝ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΡΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΕ ΚΟΥΓΙΑ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ ΤΟΝ ΙΒΙΤΣ,ΤΟΝ ΚΥΖΑ ΚΤΛ..