Κουλουράκια Θεσαλλονίκης στο ΟΑΚΑ …ΣΩΤ ΒΑΖΕΛΟΣ

Παναθηναϊκός και Άρης στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του β’ γύρου για την Super League αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0 σε ένα ματς που γρήγορα θα ξεχαστεί από τους ηρωικούς θεατές που βρέθηκαν στις κερκίδες με αυτές τις κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν αλλά και τους τηλεθεατές.
Στο πρώτο ημίχρονο δεν είδαμε σχεδόν καμία τελική φάση,αρκετή τακτική για το ποιος θα φάει τον άλλον πρώτος,καμία φυσιολογική ανάπτυξη και από τις 2 ομάδες,μπόλικο ξύλο εκατέρωθεν και τελικώς το ημίχρονο έκλεισε χωρίς κάτι που να μπορεί να σταθεί κάποιος.
Στο δεύτερο σκέλος της αναμέτρησης το τριφύλλι ήταν σαφώς καλύτερο και προσπαθούσε να δημιουργήσει τόσο από τον άξονα όσο και από τις πτέρυγες.Βέβαια μεσολάβησε το γκολ του εξαιρετικού Φετφατζίδη για ακόμα έναν αγώνα αλλά το VAR δικαίως το ακύρωσε καθώς ο ποδοσφαιριστής ξεκίνησε την φάση από θέση οφσάιντ. Σε εκείνο το σημείο χτύπησε καμπανάκι κινδύνου.

Οι πράσινοι ανέβηκαν,πίεσαν και έκλεισαν χώρους,είχαν σπουδαία ευκαιρία με τον Κουρμπέλη με κεφάλια στο αριστερό δοκάρι των κίτρινων μετά από στημένη φάση,αλλά η ισοπαλία για να είμαστε ειλικρινείς είναι δίκαιο αποτέλεσμα.Μπορεί η ομάδα του Γιώργου Δώνη να παρέμεινε αήττητη για όγδοο συνεχόμενο αγώνα αλλά πρέπει να μάθει να κερδίζει κιόλας.

Ο προπονητής της ομάδας καλείται στο διάστημα των διακοπών να δουλέψει τις αδυναμίες της ομάδας και τις δικές του,να επιλέξει σωστές επιλογές κατά την χειμερινή μεταγραφική περίοδο,η τονωτική ένεση επιβάλλεται να έρθει άμεσα,δηλαδή η αγορά ενός παίχτη ο οποιός πρέπει να ενσωματωθεί γρήγορα στο σύνολο και θα βοηθήσει αμέσως.

Με εξαίρεση το ματς με τον ΟΦΗ στην Κρήτη μετά το ντέρμπι με την Αεκ δεν βλέπεται αγωνιστικά ο Παναθηναϊκός.Πως μετά κύριε Δώνη ο κόσμος της ομάδας να έρθει στο γήπεδο;Δεν είναι το αποτέλεσμα αλλά η αγωνιστική εικόνα της ομάδας που είναι καατώτερου των προσδοκιών…