ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2. Και νίκησε & άρεσε….. SERPICO

Κυρίαρχος ο Ολυμπιακός σε όλο το παιχνίδι στην Λιβαδειά έκανε την τοπική ομάδα απλό θεατή. Μπήκε αποφασισμένος και με πολύ όμορφο ποδόσφαιρο να κερδίσει τον αγώνα. Αρχηγός ο ασταμάτητος Φουρτούνης και με όλους τους υπόλοιπους παίκτες κτυπούσε από όλες τις πτέρυγες τον Λεβαδειακο που ήταν σαστισμένος. Κάθε επίθεση του θρύλου μύριζε γκολ. Όμορφοι συνδυασμοί που πραγματικά υπήρξαν στιγμές που χάθηκε η μπάλα, κάθε επίθεση πραγματικά μία ζωγραφιά.

Ως συνήθως με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ εφέτος να χάνονται ευκαιρίες αλλά σε μία από αυτές ο Φουρτούνης ανοίγει το σκόρ. Ο θρύλος συνεχίζει να σφυροκοπά την άμυνα της Λιβαδειάς ασταμάτητα. Και με το 1-0 κλείνει το Α’ημίχρονο. Ένα σουτ όλο και όλο ο Λεβαδειακός, δύσκολο βέβαια αλλά ο Σα εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ. Β’ ημίχρονο και σχετικά νωρίς Ο Γκερέρο επιτέλους με κεφαλιά βρίσκει δίχτυα. Ο Ολυμπιακός προσπαθει  να κάνει πιό εντυπωσιακό τον αγώνα παίζοντας με φουλ τις μηχανές και χάνοντας και άλλες καλές ευκαιρίες για γκολ. Δεν υπάρχει για μένα κανένας παίκτης που να μήν ήταν σπουδαίος σε αυτό το ματς. Όλοι στον ρόλο τους άψωγοι και σοβαροί έχουν κάνει ένα φοβερό ματς και πήραν ένα διπλό πανάξια.