ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ- ΠΑΟΚ 1-2. ΔΕΝ ΣΚΟΝΤΑΨΕ…..

Πέρασε νικηφόρα και από την έδρα τής Λειβαδιάς ο Δικέφαλος του Βορρά. Έδειξε από την αρχή την διάθεση να μην δώσει δικαιώματα στους Βοιωτούς η Ομάδα του ΠΑΟΚ. Δοκάρι μόλις στο 2 λεπτό του αγώνα με τον ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ που για εμένα ήταν ο καλύτερος του αγώνα. Κατοχή και έλεγχο του αγώνα ανήκει δικαιωματικά στον ΠΑΟΚ. Λίγα πράγματα ο Λεβαδειακός που ελάχιστα απειλούσε. Και όταν τον Πρίγιοβιτς δεν τον έχεις από κοντά και έχοντας προειδοποιήσει κάνα δύο φορές τότε σου κάνει την ζημιά. Έτσι και έγινε στο 41 λεπτό που με ωραίο ΣΟΥΤ δίνει το προβάδισμα στον Δικέφαλο. Αυτό το γκολ και στο χρονικό διάστημα που ήρθε αποκαρδιωσε τον Λεβαδειακο.

Β ημίχρονο και ο ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ ξεραινει το γήπεδο με το ξεκίνημα του αγώνα. Ο Παοκ τελειώνει τον αγώνα αλλά δεν φροντίζει να τον κλειδώσει και στο 75 λεπτό ο Τζιμοπουλος μειώνει σε 2-1. Αυτό αγχώνει τον ΠΑΟΚ και το παιχνιδι5 πάει να γίνει ροντέο. Δεν μπορεί όμως ο Λεβαδειακός να οργανωθεί σωστά και ο χρόνος τον πιέζει. Δεν κάνει ουσιαστικά την μεγάλη φάση και έτσι το ματς τελειώνει με νικητή τον ΠΑΟΚ.  9 λεπτά καθυστερήσεις δείχνει ο τέταρτος διαιτητής , αλλά ο Ρέφερι του αγώνα έχει άλλη άποψη και σε 3 λεπτά τελειώνει τον αγώνα. Τα συμπεράσματα δικά σας. Ο ΠΑΟΚ κρατάει την διαφορά των 8 βαθμών από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ και συνεχίζει……