Μεγάλο διπλό με ηγέτη τον Ramos ΣΩΤΗΡΗΣ ΒΑΖΕΛΟΣ

Η Ρεαλ Μαδρίτης κατέβηκε στο χορτάρι με τον τίτλο του αουτσάιντερ μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες της προηγούμενης εβδομάδας.

Η καχυποψία για τον Ζιντάν διάχυτη, αλλά ο Γάλλος έστησε μαεστρικά την Βασίλισσα και πήρε το εμφατικό διπλό μέσα στο σπίτι της μισητής αντιπάλου.

Από την αρχή του αγώνα η βασίλισσα έδειξε τα δόντια της καθώς άνοιξε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το σκορ με τον Βαλβέρδε.

Οι Καταλανοί είχαν απάντηση με τον Φατί και από εκεί και ύστερα ο Κούμαν τα έκανα μούσκεμα.

Η μπάλα στο πρώτο μέρος πήγαινε πάνω κάτω και το Χ στο ημίχρονο ήταν δίκαιο.

Στο δεύτερο σκέλος του παιχνιδιού η Μπαρτσελόνα μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά μέχρι την στιγμή που ο Ράμος κέρδισε το πέναλτι με χρήση VAR και έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους.

Από εκεί και έπειτα μια ομάδα πάταγε στο γήπεδο καθώς η ομάδα του Ζιντάν μπορούσε να βάλει και άλλα γκολ καθώς ο Messi με τους συμπαίχτες του δεν μπορούσαν να βρεθούν στο γήπεδο.

Ο Bινίσιους εάν ήταν πιο προσεκτικός θα είχαν περισσότερες πιθανότητες για γκολ οι Μαδριλένοι και μετά τον Ραμός ο οποίος ήταν ο MVP, ο Ασένσιο ήταν εξαιρετικός με σωστές πάσες και τρεξίματα που κάλυπταν χώρους και παίχτες.

Το τελικό 1-3 και κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Λούκα Μόντριτς με την Ρεαλ να βγαίνει από το την εσωστρέφεια και να την μεταφέρει στο στρατόπεδο των καταλανών για τα καλά.

Ο πάγκος δεν τρίζει πια για τον Γάλλο που του δίνετε χρόνος να δουλέψει καλύτερα την ομάδα από δω και στο εξής…