Νίκη πρόκρισης με σφραγίδα Τικίνιο Ι SERPICO
Όταν αρχίζουν καί παίρνουν μπροστά τά πλάγια μπακ σου, όταν ο ρυθμιστής της κυκλοφορίας Έμβιλα βρίσκει σιγά σιγά τά πατήματα του , καί οι υπόλοιποι βγάζουν αντίδραση καί πίεση , τότε έχεις έναν Ολυμπιακό τού δεύτερου ημιχρόνου πού δύσκολα μπορείς να τον φέρεις βόλτα.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/1051162122_0-0-864-486_1920x0_80_0_0_89047b1090a79171ddd4a5c85558af15.jpg)
Μιλάω για ένα δεύτερο ημίχρονο πού οι ερυθρόλευκοι άφησαν τόν παθητικό ρόλο πού είχαν στο πρώτο μέρος καί αποφάσισαν να κάνουν τά μεμετια κομπάρσους. Βοήθησαν καί αλλαγές; Καί βέβαια! Μπουχαλακης νοικοκυρεψε τήν ακαταστασία στο κέντρο καί ο Ρόνι Λόπες απλά έδειξε με τήν απλότητα του γιατί άμα κάνει κέφι ” μιλάει” στην μπάλα.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/olympiakos-fenerbahce-1-0_eb2d3.jpg)
Ο βετεράνος Βαλμπουενά έδωσε αυτοπεποίθηση , καί ό έτερος πιστολέρο Τικινιο ξέρανε τούς ιμάμ μπαϊλντί φερετζέδες.
Καμία σχέση ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο πού ήταν κυρίαρχος καί πρωταγωνιστής με το πρώτο πού ήταν παθητικός καί αγωνίστηκε στο κόντρα παιχνίδι.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/images.jpg)
Πήρε μια δύσκολη νίκη πού τόν εδραιώνει στην δεύτερη θέση , αλλά τήν τελευταία αγωνιστική έτσι όπως πήρε φωτιά ο όμιλος μπορεί να έρθει καί πρώτος. Νίκη για νά είναι σίγουρος για την πορεία ήθελε ό Ολυμπιακός, αυτήν κατέκτησε. Εάν θέλετε διακριθέντες σήμερα για εμένα αυτοί ήταν οι Ρεαμπτσιουκ καί Λαλα.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/olympiakos_tikinio.jpg)
Όχι ότι καί οι άλλοι ο καθένας πήγαν πολύ καλά , αλλά αυτοί οι δύο έδωσαν άλλη εικόνα για να απλωθεί ο Ολυμπιακός σέ όλο το γήπεδο καί νά γίνονται απειλητικές καί οι δύο πλευρές. Αυτός ο δεκαεξαβαλβιδος πιτσιρικάς Ακιμπου πρέπει να καίει κυροζινη ρε μάγκες. Ήταν παντού , καί ακούραστος. Περιέργως ο συνήθης επιπόλαιος Μπα πήγε καί αυτός καλά καί ήταν σοβαρός.
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/τικινιο.jpg)
Καψούρα με τίς κάρτες έχει αυτό το παιδί αλλά σήμερα έφαγε μόνον μία καί ευτυχώς κίτρινη . Για τούς Τούρκους ΔΕΝ γράφω κάτι γιατί θα σάς ενημερώσει ο Οζιλ για το πώς πέρασε στο πάρτι με τούς τσολιάδες μόλις ξεπριστει!!
Τά ξαναλέμε…….
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-26-at-09-24-48-Olympiacos-Fenerbahçe-Stats-UEFA-Europa-League.png)
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-26-at-09-25-28-Olympiacos-Fenerbahçe-Stats-UEFA-Europa-League.png)
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-26-at-09-26-05-Olympiacos-Fenerbahçe-Groups-UEFA-Europa-League.png)
![](https://www.georgiouclub.gr/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-26-at-09-26-26-UEFA-Europa-League-Standings.png)