Ντεφορμέ με γκέλα αλλά στην κορυφή ΣΩΤΗΡΗΣ ΒΑΖΕΛΟΣ

Η Boxing day έφτασε στο νησί και η πρωταθλήτρια Λίβερπουλ περίμενε στην έδρα της την Γουέστ Μπρόμ για να πάρει φαινομενικά μια εύκολη νίκη ώστε να συνεχίζει να κρατά σε απόσταση τους διώκτες της στην βαθμολογία.

Ο Μανέ την έβαλε μπροστά στο σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και το τελικό 1-1 πάγωσε τους λιγοστούς φίλους της ομάδας που βρεθήκαν στις εξέδρες του Άνφιλντ.

Οι κόκκινοι σαφώς δεν έχουν καμία σχέση με την ομάδα που βλέπαμε τα τελευταία δύο χρόνια και θαύμαζε ολόκληρη η Ευρώπη.

Έχει χάσει ρυθμό,αυτοματισμούς και σιγά σιγά ίσως και την φιλοδοξία της κορυφής.

Θα πει κάποιος ότι οι τραυματισμοί παίζουν τον ρόλο τους και ιδίως του Ολλανδού στην άμυνα είναι καθοριστική μέχρι στιγμής.

Δεν γυαλίζει όμως το μάτι των παιχτών όταν βγαίνουν στο χορτάρι,οι μεταγραφές δεν βγαίνουν και χρειάζεται επείγοντος restart τώρα που είναι νωρίς.

Βέβαια το ότι βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας χωρίς καλό ποδόσφαιρο και με αρκετές γκέλες είναι στα θετικά διότι θεωρώ πως η εικόνα της ομάδας θα βελτιωθεί κάποια στιγμή..

Στον επόμενο αγώνα με την Νιούκαστλ θα πρέπει να μπουν και να μασάνε σίδερα ώστε να κλείσουν την χρονιά πρωτοπόροι…