Ο ανώτερος Ολυμπιακός τον ΟΦΗ 1-3 στην Κρήτη Ι Catalanos

Η ομάδα του Μάρτινς πέρασε και από την καυτή έδρα του αξιόμαχου ΟΦΗ με το πολύ επιβλητικό 1-3,θυμίζοντας τον Ολυμπιακό προ δύο μηνών.Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 14′ λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν,έπειτα από ένα κόρνερ όπου το άσχημο διώξιμο του  Λόπεζ πήγε πάνω στο σέντερ μπακ του ΟΦΗ,Διαμαντή ό οποίος με σουτ στην γωνία έβαλε κυριολεκτικά φωτιά στις εξέδρες.Η απάντηση ωστόσο των φιλοξενούμενων δεν άργησε ιδιαίτερα να έρθει και μόλις στο 8′ λεπτό ό Σισέ έπειτα από ασίστ του Εμβιλά να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.Ένα σκορ με το οποίο μπήκαν αμφότεροι στα αποδυτήρια.

Ωστόσο σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 48′ λεπτό ξανά ό Σισέ έβαλε μπροστά οτους ερυθρολεύκους,με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και κάπου εκεί όλα τέλειωσαν για τους Κρητικούς γιατί οι ερυθρόλευκοι πάτησαν κυριολεκτικά γκάζι κάνοντας το 1-3 με τον Λόπεζ,χωρίς όμως αυτός ο αέρας δύο τερμάτων να ανακόψει τον ρυθμό των φιλοξενούμενων,οι οποίοι θα μπορούσαν να βάλουν περισσότερα τέρματα όχι γιατί οι βαθμοί της νίκης θα ήταν περισσότεροι αλλά γιατί ή εμφάνιση ήταν πάρα πολύ καλή.

Αυτός ό Ολυμπιακός είναι δύσκολο να χάσει το πρωτάθλημα και αυτό είναι κάτι που το βλέπουν όλοι όμως ό προπονητής των ερυθρολεύκων,οφείλει να μην εφησυχαστούν γιατί κάτι τέτοιο θα έφερνε προβληματισμούς και πολλούς.