Ο χειρότερος φετινός ΠΑΟΚ Trelogiatros

2-2 λοιπόν στο βραδινό παιχνίδι στην κατάμεστη Τούμπα, ο χειρότερος φετινός ΠΑΟΚ απέναντι στον καλύτερο φετινό Παναθηναϊκό. Γλύτωσε ο δικέφαλος την ήττα στο τελευταίο λεπτό στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων, μετά το ανόητο πέναλτι του Κουρμπέλη, παρά το ότι του δόθηκαν αρκετές ευκαιρίες να τελειώσει το παιχνίδι πολύ νωρίτερα. Ο ΠΑΟ πολύ καλά στημένος προηγήθηκε στην μοναδική του φάση στο ημίχρονο που προήλθε από το τραγικό λάθος του Κρέσπο.

Η αλλαγή του Λημνιού με τον Βιερίνια άλλαξε το παιχνίδι και ο αρχηγός του ΠΑΟΚ έδειξε και σήμερα γιατί είναι ο ηγέτης της ομάδας ισοφαρίζοντας δύο φορές το παιχνίδι. Εν ολίγοις ο Δικέφαλος παρουσιάστηκε χλωμός στο πρώτο μέρος, χωρίς ενέργεια, χωρίς φαντασία και όρεξη, πίστεψε αδικαιολόγητα ότι έτσι ή αλλοιώς θα πάρει το ματς. Δεν θα έλεγα ότι υποτίμησε τον αντίπαλο. Έχοντας λάθος νοοτροπία και υπνωτισμένος στο πρώτο 45λεπτο, απογοήτευσε με την εμφάνισή του.

Θα πρέπει να γίνει ξεκάθαρο σε όλους ότι για να μείνεις στην κορυφή πρέπει να φτύσεις αίμα. Τίποτα δεν θα σου χαριστεί. Τίποτα δεν θα κερδηθεί χωρίς ιδρώτα και τεράστια προσπάθεια. Και παρά το ότι το αήττητο διευρύνεται, αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Ευτυχώς βέβαια για τον δικέφαλο στην κατάλληλη στιγμή επανήλθε ο Βιερίνια.