Ο ΟΦΗ τά δοκάρια , ο Βόλος το γκολ

Αν θέλαμε ναι πούμε για δίκαιο αποτέλεσμα η ισσοπαλία θά ήταν αυτή ανάμεσα σε Βόλο καί ΟΦΗ. Με περισσότερες καί καλύτερες ευκαιρίες οι Κρητικοί πού τελικά γεύτηκαν την ήττα από τούς νεοφώτιστους Βολιώτες. Από την αρχή έγινε ένα πολύ όμορφο ματς με χαμένες ευκαιρίες και για τούς δύο.

Σαφώς όμως ο ΟΦΗ ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο με καλύτερα τρεξίματα αλλά καί απίθανες ευκαιρίες . Πρίν μπει το γκολ ο ΟΦΗ έχει το πρώτο δοκάρι με το Νειρα .Σε ένα ματς με καλό Ρυθμό καί ανοικτό , οι δύο ομάδες ψάχνουν το γκολ και την νίκη.

Στο 74″ λεπτό όμως μία κανονιά τού Τόρες έξω από την περιοχή κάνει το 1-0 για τούς γηπεδούχους. Ο ΟΦΗ πιέζει ακόμα περισσότερο έχει ακόμη ένα δοκάρι με τον Φιγκειρεδο , ψάχνει την ισσοφάριση αλλά δεν τά καταφέρνει.

Τό παιχνίδι τελειώνει ο Βόλος είναι νικητής σε πραγματικά όμορφο ματς καί από τίς δύο ομάδες. Άτυχος ο ΟΦΗ πού λόγω ευκαιριών δικαιούταν νά πάρει κάτι παραπάνω στο χθεσινό μάτς.

Βόλος – ΟΦΗ: 1-0 (Highlights)