Ο Παναθηναικός “άντεξε” και πήρε χρυσό βαθμό στο Γ.Καραισκάκης 0-0 Ι Catalanos

Η ομάδα του Γιοβάνοβιτς κατάφερε να δραπετεύσει από το Γ.Καραισκάκης και σίγουρα αυτό και με βάση την εικόνα αποτελεί,μεγάλο κέρδος.Ο Γιοβάνοβιτς έστησε πολύ καλά τον Παναθηναικό γεμίζοντας πολύ το κέντρο με μοναδικό προωθημένο τον Καρλίτο.Στο πρώτο ημίχρονο αμφότεροι είχαν ίδιες ευκαιρίες και εκτός από την ένταση του παιχνιδιού,δεν είδαμε κάτι το σπουδαίο.Η μοναδική απειλή για τον Ολυμπιακό άκουγε στο όνομα  Χατζηγιοβάνης και σε πολύ ρηχά κινήθηκαν Βιτάλ και Παλάσιος.Στο δεύτερο ημίχρονο ή ομάδα του Γιοβάνοβιτς προσπάθησε κυρίως να αμυνθεί ,κρατώντας το 0-0.

Από την άλλη ό Μάρτινς έστησε τελείως επιθετικά βάζοντας στην επίθεση Ελ Αραμπί και Τικίνιο, που απ’ότι φάνηκε και στην εξέλιξη του παιχνιδιού αυτό το δίδυμο δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να συνεργαστεί!!!Ο Ολυμπιακός είχε δύο πρόσωπα στον αγώνα καθώς στο πρώτο ημίχρονο δεν πίεσε όπως μπορούσε ,χώρις να δείξει όσα μπορούσε και αυτό γιατί σαν σύνολο σαν ομάδα είναι σαφώς καλύτερη από τον νέο Παναθηναικό.Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε κατακόρυφα με τον Ολυμπιακό να ανεβαίνει σε ταχύτητα,να πιέζει απίστευτα κάθε μπαλιά βγάζοντας αρκετές φάσεις  και από την άλλη έναν Παναθηναικό να μήν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα.Ο Ολυμπιακός του δευτέρου ημιχρόνου θα μπορούσε να πάρει την νίκη,ώστοσο αυτό δεν έγινε.Εκτος από τον Αγκιμπού Καμαρά που ήταν με διαφορά ο καλύτερος των Πειραιωτών και έπειτα ο άλλος Καμαρά ό Μαντί που όλο το παιχνίδι πέρασε από τα πόδια του και έτρεχε παντού,όλοι οι υπόλοιποι κινήθηκαν στην μετριότητα.