Ο Τίτλος στα ντέρμπι. SERPICO

Από την αρχή του πρωταθλήματος δύσκολα βλέπω κάποιον να κόβει βαθμούς  από ΟΣΦΠ ΑΕΚ ΠΑΟΚ.
ΈΧΟΥΜΕ και λέμε: Ο Πανιώνιος δεν είναι ο ίδιος από πέρσυ. Η Ξάνθη αδύναμη. Ο ΠΑΣ Γιάννενα και αυτός δεν είναι ο ίδιος. το ίδιο και οι Παναιτωλικός και Ατρόμητος.
Δεν φοβίζουν οι έδρες τους. Αυτά δείχνουν μέχρι τώρα, εξαίρεση ο Αστέρας Τρίπολης που έκανε αρχή με τους 3 διεκδικητές και ήταν άτυχος. Αδικήθηκε με ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ,έχασε από Ολυμπιακό αλλά έδωσε δυνατά την μάχη του και συνεχίζει με έναν πολύ καλό προπονητή τον Παντελιδη.
Ο ΠΑΟΚ έκανε περίπατο στο Γεντι Κουλέ βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά αντέδρασε με ηγέτη τον Μπίσεσβαρ Και φιλοδωρισε με 3 γκολ τον ΟΦΗ. Κανένα πρόβλημα η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με τον Πανιώνιο και αυτή με καλό ποδοσ φαιρο έριξε 4 τεμάχια . Πιο δύσκολο το έργο του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη με αντίπαλο τον Αστέρα που έφερε το ΜΑΤΣ Στα ίσα 1-1 30 λεπτά πρίν τήν λήξη του. Έχασε μεγάλη ευκαιρία λίγο πριν το 90 για την ανατροπή ,αλλά Γκερέρο έστρωσε στον Νάτχο και με καταπληκτικό ΣΟΥΤ στο 92 έδωσε την νίκη στους ερυθρόλευκους. Ένας Ολυμπιακός που είχε τις φάσεις να καθαρίσει τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο , αλλά στο χορτάρι τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά.

Και για το τέλος τα πιτσιρίκια του Δώνη συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν και να εκτέτουν όλους εμάς που θεωρούσαμε φέτος δυσκολη την σεζόν για τον Παναθηναικό. Νέα μεγάλη νίκη με 3-1 εκτός έδρας με αντίπαλο την Λάρισα, μπράβο τους και πάλι. Από την ερχόμενη Κυριακή ξεκινάνε διαδοχικά τα ντέρμπι και εκεί θα έχουμε λογικά βαθμολογικές απώλειες για κάποιους από τούς διεκδικητές του τίτλου.