ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1. Σοβαρεύτηκε κ κέρδισε

Ολυμπιακός με δύο πρόσωπα χθές στο Καραϊσκάκη, ένα μέτριο  άχρωμο καί με πολλά λάθη ά ημιχρόνο πού έδωσε δικαίωμα στον Ατρόμητο να μπει μπροστά στο σκορ, να φτιάξει καί μία δύο πολύ καλές φάσεις πού θα πέταγαν εκτός παιχνιδιού τούς ερυθρόλευκους από νωρίς. Ο πολύ καλός όμως Σα καί η αστοχία κράτησαν τό σκορ στο 0-1 υπέρ τού Ατρομήτου. Κακή αμυντική λειτουργία , κακή κυκλοφορία μπάλας καί έλλειψη πάθους ήταν η εικόνα τού θρύλου.

Άλλη ομάδα λές καί ξεκίνησε στο Β” ημιχρόνο πού μαζί με τίς αλλαγές τού Χασάν  καί Ντίαζ στρίμωξε τούς Περιστέριωτες , περιόρισε κατά πολύ τις απειλές καί έδειξε τί μπορεί να κάνει ο Ολυμπιακός όταν παίξει σωστά καί σοβαρά. Τό 1-1 με Γκιγιέρμε καί λίγο αργότερα το γκολ τού Μπουχαλακη τελέιωσαν το ματς για τους ερυθρόλευκους. Ωραίος αλλά καί μοιραίος ο ΠΟΤΕΝΣΕ έκάνε χωροεσπερίδα στην άμυνα τού Ατρομήτου, αλλά ως γνωστόν δεν τελειώνει σωστά τίς φάσεις. Άλλη μια νίκη με ανατροπή για τούς ερυθρόλευκους , πού φέτος μάλλον τούς έχει γίνει συνήθεια.