ΟΛYΜΠΙΑΚΟΣ- ΛΑΡΙΣΑ 4-1 Θεαματικός και Ασταμάτητος !!!!! SERPICO

Θρύλος εξπρές καί σήμερα στο άδειο λόγω της τιμωρίας Καραϊσκάκη. Με φορά από την Τρίπολη οι ερυθρόλευκοι τελείωσαν με συνοπτικές διαδικασίες καί τό εμπόδιο τής Λάρισας παίζοντας καί πάλι ολοκληρωτικό ποδοσφαιρο. Ασταμάτητοι οι παίκτες του Μαρτίνς έδωσαν σέ όσους είδαν το ματς από τό συνδρομητικό κανάλι γκολ και θέαμα.

Νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα, Μπρούνο , Γκασπάρ, Μπα, αλλά ή συνταγή για αυτοματισμούς , καί ωραίο ποδόσφαιρο ή ίδια. Μέχρι το 17″ λεπτό οι ερυθρόλευκοι ουσιαστικά τελείωσαν τόν αγώνα με το νά έχουν πετύχει τρία τέρματα καί έστειλαν την Λάρισα για νοκ ντάουν. Μεγάλη όρεξη όμως για μπάλα οι ερυθρόλευκοι συνέχιζαν ασταμάτητοι νά πιέζουν καί νά χάνουν ευκαιρίες.

Αιφnηδιασμενοι όι παίκτες τής Λάρισας δεν μπόρεσαν ούτε νά κάνουν σοβαρή απειλή , αλλά ήταν αδύνατον να ακολουθήσουν καί τόν Ρυθμό από τόν Ολυμπιακό. Μόνος καί έρημος ό Ουαρντα προσπαθούσε νά κάνει ότι μπορεί αλλά σωστά μπλοκαρισμένος από τους παίκτες του Ολυμπιακού δεν μπορούσε νά βάλει σοβαρά προβλήματα. Λίγο πρίν κλείσει το ημίχρονο και τό κερασάκι στην τούρτα από πέναλτι τού Ελ Αραμπι, 4-0 καί αντίο αγώνας.

Πάλι δύο γκολ ό φορμαρισμένος Μασούρας πού έχει τρελάνει κόσμο στα τελευταία παιχνίδια από την απόδοσή του, καί πάλι γκολ ό ΣΟΥΝΤΑΝΙ, πού ανεβαίνει συνεχώς. Ένα δεύτερο ημίχρονο με τόν Ολυμπιακό νά ρίχνει καί λογικά στροφές , απλά νά διαχειρίζεται τον χρόνο , καί την Λάρισα σχετικά νωρίς ύστερα από λάθος τού Γκασπάρ αλλά χειρότερο λάθος από τόν Σα, καί ένα Σουτ τού Ουαρντα γίνεται γκολ. 4-1.

Τίποτα δεν άλλαξε όμως ό Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο κάνει ο Μαρτίν καί τίς αλλαγές με τούς Μπενζια, Τοροσίδη, καί Γκερέρο νά παίρνουν χρόνο στο γήπεδο καί μέχρι το τέλος του αγώνα όλα νά πηγαίνουν καλώς για τόν Ολυμπιακό, πού συνεχίζει πρώτος καί μας έδωσε σέ ένα ακόμα ματς γκολ καί όμορφο ποδόσφαιρο.