ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μάγκας καί αστέρατος!!!!

Ήταν δεδομένο ότι η Κρασνονταρ θά μπει φουριόζα από το πρώτο λεπτό στον αγώνα. Με την πλάτη στον τοίχο οι Ρώσοι θά τά παίξουν όλα για όλα καί θά ψάξουν το γρήγορο γκολ. Ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά προσπάθησε νά κρατήσει την μπάλα, αλλά έκανε  εύκολα το λάθος καί τά εύκολα πουλήματα της μπάλας, με αποτέλεσμα να δίνει την ευκαιρία στον αντίπαλο να βγαίνει συνεχώς μπροστά. Γύρίσε περισσότερο από ότι πρέπει πίσω καί γενικά έψαχνε νε βρεί τά πατήματα του.

Σε αυτήν την πίεση ο Μπουχαλάκης έχασε την μπάλα, οι Ρώσοι έφυγαν γρήγορα μπροστά καί από τό 10″ λεπτό με τόν Ούτκιν θά κάνουν το 1-0. Εδώ οι Ρώσοι θα πιστέψουν ότι αυτό το γρήγορο γκολ πού έψαχναν θα αλλάξει το ματς.

Λάθος. Η πείρα, η γρήγορη καί καλή συνεργασία τού Ολυμπιακού θά φέρει τον αγώνα στα ίσα. Γρήγορη απάντηση για τόν Θρύλο πού βάζει ταφόπλακα στην όρεξη τής Κράσνονταρ.
Η μπάλα στον Ελ Αραμπι, μέσα στην μικρή περιοχή, κερδίζει την κόντρα καί μόλις στο 11″ λεπτό η ισσοφαριση.

Μέχρι αυτό το λεπτό καί οι γηπεδούχοι καί οι ερυθρόλευκοι έχουν κάποιες ευκαιρίες με Μπέρκ καί Ποτένσε . Φάρμακο η ισοφάριση για τόν Ολυμπιακό, πού πλέον σιγουρεύει τίς πάσες του , ανεβάζει στροφές καί ελέγχει τόν αγώνα. Οι Ρώσοι πλέον θά παίξουν για την τιμή τους  και για νά κερδίσουν απλά το ματς. Η ποιότητα τών Βαλμπουενά καί Ποτένσε όμως είναι αυτή που θα κάνει για ακόμα μια φορά την διαφορά. Ο Ολυμπιακός ρολάρει, φτιάχνει το παιχνίδι καί είναι ο πρωταγωνιστής .

Με το δεύτερο ημίχρονο νά έχει ξεκινήσει μόλις δύο λεπτά και ο Ολυμπιακός κάνει την ανατροπή πάλι με σκόρερ τον Ελ Αραμπί, 1-2 με κοντινό σούτ στον βηματισμό του και ο Ολυμπιακός είναι στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ πανηγυρικά. Αήττητος καί μόνο με νίκες μέσα κι’ έξω. Το ματσάκι είναι πλέον διαδικαστικό καί εάν ο Ολυμπιακός ήταν περισσότερο προσεκτικός στην τελική προσπάθεια τό σκορ πραγματικά θά πήγαινε ψηλά.

Μεγάλες ευκαιρίες με Ποτένσε, Βαλμπουενά , Μασούρα , Γκιγιέρμε, Σουλτανί καί πάει λέγοντας. Όποια στιγμή ήθέλε έκάνε φάση για γκολ. Ο Ολυμπιακός πανάξια στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ καί ευχόμαστε νά κάνει καί άλλες επιτυχίες. Μεγάλο επίσης κέρδος καί η συγκομιδή βαθμών στην βαθμολογία τής ΟΥΕΦΑ. Τώρα για τά χρήματα , ακόμα μετράνε πακέτα στο λιμάνι.