ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-1. SERPICO

ΤΟΝ “ΕΠΝΙΞΕ” ΣΤΟ Α” ΗΜΊΧΡΟΝΟ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΣΤΟ Β” ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε ο Θρύλος στόν αγώνα με τον Παναιτωλικό. Ένας ορεξάτος καί πεισμωμενος Ολυμπιακός έπνιξε στην κυριολεξία τούς Αγρινιώτες.  Ανάσα δεν προλάβαιναν να πάρουν οι παίκτες του Δελλα. Από νωρίς μπροστά στο σκόρ με ΓΚΟΛ του δαιμόνιού Ποντενσε που μαζί με τον Ελαμπτελαουι οργίαζαν από την δεξιά πλευρά. Ο Φορτούνης πάλι σε πολύ καλή μέρα να κάνει τα πάντα μέσα στο γήπεδο. Δεύτερο γκολ από τον Γκερέρο και το ματς ήρθε στον θρύλο όπως έπρεπε. Συνέχισε ο Ολυμπιακός να φτιάχνει ωραίες φάσεις για γκολ αλλά όπως συνήθως να μην γίνονται εύκολα ΓΚΟΛ. Χαμένες μεγάλες φάσεις με Ποντένσε, Γκερέρο , Φορτούνη, κλείνουν το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος φάνηκε ότι μπήκε ο Ολυμπιακός πιό νωχελικά, και αυτό έγινε πιό έντονο όταν από σχετικά νωρίς έμεινε με 10 παίκτες ο Παναιτωλικός. Εκεί λίγο η χαλαρότητα λίγο η σιγουριά ότι έκλεισε το ματς οι Πειραιώτες είδαν τον Καμαρά του Παναιτωλικού που μόλις λίγα λεπτά είχε μπει στόν αγώνα να βρίσκει τον χώρο καί με μια κούρσα έρχεται απέναντι από τον Σα και μειώνει σε 2-1. Όχι και πάλι δέν έβαλε δύσκολα η ομάδα του Αγρινίου, αλλά όταν ξανά ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ χανει 5 απίστευτες ευκαιρίες να καθαρίσει τον αγώνα ,λογικό είναι μήπως η μπάλα σε τιμωρήσει. Δεν κινδύνευσε ο Θρύλος από τον Παναιτωλικό ,είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά πάλι θα το ξαναπώ, αυτά τα ματς τα τελειώνεις ,γιατί η μπάλα τιμωρεί.

Το ματς τελειώνει με νικητή τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, που η νίκη αυτή τον φέρνει δεύτερο στην βαθμολογία.

Τα πνευματικά δικαιώματα των στγμιοτύπων ανήκουν στην NOVA SPORTS .