ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΠΑΟΚ 2-1.

Οι γκάφες των γκολκίπερ έδωσαν ρέστα. Μικρό προβάδισμα νίκης πέτυχε ο Πανιώνιος απέναντι στον ΠΑΟΚ.  Πρωταγωνιστές οι δύο γκολκίπερ. Στο 57′ λεπτό ο Κότνικ έκανε έξοδο λάθος , ο Σβιντέρσκι πολύ κοντά καί γκολ. Ο Πανιώνιος δεν παραδίδει τόν αγώνα αλλά πιέζει καί ανεβαίνει ψάχνοντας την ισοφάριση. Εκπληκτική ενέργεια από δεξιά τού Τσιλούλη, ξεφορτώνεται ζογκλερικά τον Γιαννούλη, περνά συρτή μπαλιά στην απέναντι πλευρά ο Ντουρμισάι δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα. Ο Πανιώνιος δεν αρκείται στην ισοπαλία. Ψάχνει γκολ για την νίκη.

Σέντρα από στημένο στην περιοχή τού ΠΑΟΚ, έξοδος Μεσολογγίου από τόν Πασχαλάκη, η μπάλα στρώνεται στον Σταυρόπουλο, καί στο 91′ λεπτό 2-1. Ανατροπή, για τους Νεοσμυρνιώτες. Πεισμωμένος σε αυτό τό ματς, ο Πανιώνιος φάνηκε  ότι ήξερε τί ζητούσε μέσα στο γήπεδο καί ότι θέλει να διακριθεί όπως πάντα στον θεσμό του Κυπέλλου. Με αρκετές αλλαγές ο ΠΑΟΚ, έκανε καί αυτός την δικιά του προσπάθεια αλλά γενικά φάνηκε περισσότερο ότι η αποφασιστικότητα του Πανιωνίου του έδωσε τόν αγώνα. Καλή παρουσία από τούς νεο αποκτηθέντες παίκτες που πήραν συμμετοχή , σε αυτό το ματς. Σίγουρα δύσκολη η ρεβάνς στην Τούμπα, έστω καί εάν ο Πανιώνιος έχει το υπέρ του σκορ.