ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 3-0 Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο Ι SERPICO

Πρώτο τραπέζι πίστα έχει το τριφύλλι τόν ΠΑΟΚ, ΔΕΝ τού χάλασε καί σήμερα χατίρι τόν κέρασε τρίγωνα Πανοράματος , εκτιμώντας την μεγάλη προσπάθεια πού έκανε ό δικέφαλος νά κερδίσει τόν αγώνα. Πολύ λάδι – λάδι και τηγανητα τίποτα ό ΠΑΟΚ , πού είχε πάντως φροντίσει νά μήν επιστρέψει σήμερα στην Θεσσαλονίκη, κόβοντας ένα εισιτήριο τής επιστροφής.( Ακολουθεί αγώνα κυπέλλου με την ΑΕΚ) μεθαύριο. Ο Γκαρσία σταθερά πήρε την ευθύνη, καί ό Πασχαλακης πήρε καί αυτός τρεις φορές την μπάλα από τα δίκτυα του.

Τά τρία γκολ ευγενική προσφορά τών Μακεντα, Βιγιφανες, καί Αιτορ. Είπαμε καί τό ξαναλέμε κάποιοι νά τό εμπεδώσουν καλά. Η κάθε φανέλα μιας ομάδας έχει άλλο βάρος , καί άλλο μέταλο!!

2) ΑΡΗΣ- ΑΣΤΈΡΑΣ ΤΡΊΠΟΛΗΣ: 2-0
Νίκη για τον Άρη που πατάει πλέον σταθερά στην δεύτερη θέση. Καλό ποδόσφαιρο, επιμονή απέναντι σε μια καλή ομάδα σάν τόν Αστέρα.

Η ζυγαριά γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο υπέρ του Άρη, Σίλβα, καί Μάνος οι σκόρερ πού λυτρωσαν τους γηπεδούχους , πού σαφώς βελτίωσαν την εικόνα του παιχνιδιού τους στο δεύτερο ημίχρονο.

3) Καί κλείνουμε με τήν ατραξιόν πού είχαμε στο ΟΑΚΚΑ. Σόου για έναν μόνον στο γήπεδο, καί αυτός ήταν ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ έμεινε στην μεγαλειώδη νίκη πού έκανε στην ΕΠΟ, καί κυριολεκτικά ισσοπεδωθηκε από ημίχρονο. Καλώς τά παιδιά καί με το καλημέρα ό Ολυμπιακός έστειλε τήν ΑΕΚ για κλάδεμα.

Το 0-4 ούτε στην φυλακή δεν το παίζουν στοίχημα ότι ανατρέπεται! Απουσίες , λάθη, καί σύστημα πλημμύρα ΔΕΝ τά συγχωρεί εύκολα ό Ολυμπιακός.
Άλλο ένα γκολ έτσι για χονευτικο στο δεύτερο ημίχρονο, καί στα τελειώματα ή ΑΕΚ δήλωσε παρούσα στον αγώνα. Η τιμή της μετοχής έκλεισε στο 1-5! Μασούρας 2, Ελ Αραμπι 1, Καμαρά 1, καί με έκτακτη συμμετοχή ό Φορτουνης έκλεισε τήν παράσταση 1γκολ.

Δύσκολη προβλέπεται πάντως ή νύχτα για την Ένωση γιατί σάς έχω γράψει ότι ό κόσμος της κάθε ομάδας ΔΕΝ τρώνε όλοι κουτοχορτο!

Υ.Γ: ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΠΑΟΚ, ΚΑΙ ΑΕΚ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΣΤΙΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟ!