ΠΑΟΚ- ΑΡΗΣ 1-1. Δεν μπόρεσε να τον ΤΟΥΜΠ(ΑΡΗ).

Χωρίς νικητή τό ντέρμπι τής Θεσσαλονίκης. Δεν νίκησε ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ τον αξιόμαχο ΑΡΗ. Μέσα στο παιχνίδι ο Άρης είχε τόν πρώτο λόγο στο Α” ημιχρόνο  καί ας μήν είχε την απόλυτη κατοχή τής μπάλας. Έφτιαξε τίς καλύτερες ευκαιρίες , αλλά ήταν άστοχος στην τελική. Αντίθετα ο ΠΑΟΚ στην πρώτη του φάση κάνει το γκολ με τον Βιερίνια καί βρίσκεται προηγούμενος στο πρώτο ημίχρονο. Καλύτερος σε φάσεις ο Άρης αλλά ουσιαστικότερος ο ΠΑΟΚ.

Ο Άρης θα προσπαθήσει να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά δεν είναι καλύτερος σε αυτό το Β” ημιχρόνο από τόν γηπεδούχο  πού δείχνει να βολεύεται με αυτό τό σκορ υπέρ του. Δεν καθαρίζει  καί δεν κυνηγάει με αξιώσεις τό δεύτερο γκολ. Αυτό όμως θα το πληρώσει στο τέλος, στο 85′ λεπτό  ο Βελεθ κάνει τό 1-1 παγώνοντας την Τούμπα. Αυτό θά είναι καί τό τελικό σκορ, σε έναν αγώνα πού γενικά κινήθηκε σέ μέτρια επίπεδα , ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Μια ισοπαλία πού αφήνει αήττητο τον ΠΑΟΚ καί τόν ΑΡΗ σε πλεονεκτική θέση για την πεντάδα πού οδηγεί στην Ευρώπη.

ΠΑΟΚ-Άρης: 1-0 (39′)  Ο Βιεϊρίνια κάνει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ-Άρης: 1-1 (85′)  Ο Βέλεθ ισοφαρίζει για τον Άρη.