ΠΑΟΚ -ΜΠΕΝΦΊΚΑ 1-4. Αντίο … Σεντόνι – SERPICO

Ανώτερη σαν ομάδα η Μπενφίκα αυτή την φορά έκανε τίς ευκαιρίες ΓΚΟΛ. Ξεκίνημα ιδανικό για τον ΠΑΟΚ 1-0 από νωρίς αλλά οι Πορτογάλοι απάντησαν γρήγορα με γκάφα ολκής του Πασχαλάκη. Έφεραν το παιχνίδι στα ίσια 1-1 και από εκεί και πέρα έγιναν αφεντικό του αγώνα. Πάλι σχεδόν αμέσως προηγήθηκαν με 2-1 και τα πάντα τελείωσαν. Ο ΠΑΟΚ παραδόθηκε αδικαιολόγητα  στις εμπνεύσεις των Πορτογαλων που με το 3 γκολ έκλεισαν το ημίχρονο. Γρήγορο γκολ στο ξεκίνημα του β”ημιχρόνου και το σκορ έγινε 1-4. Το ΜΑΤΣ πήγε δικαιωματικά στους Πορτογάλους όπως και η πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ.  ΣΑΣ έγραφα από το παιχνίδι με την Βασιλεία αλλά και με την Σπάρτακ ότι ο ΠΑΟΚ έχει θέματα με τήν άμυνα του. Τρώει πολλές φάσεις και πρέπει να προσέχει. Έλεγα επίσης ότι θέλει σύγχρονο Σέντερ φορ, γιατί ο Πρίγιοβιτς κατά τήν γνώμη μου είναι σέντερ φορ παλαιάς κοπής.  Αρκετοί με βριζατε και με κοροιδεύατε,  αλλά είδατε μόνοι σας ότι η κριτική μου ήταν καθαρά ποδοσφαιρική.
Έγραφα αφήστε τίς δηλώσεις και τα πανηγύρια για μετά τον αγώνα. Έλεγα :προσοχή οι Πορτογάλοι θα πουλήσουν ακριβά το τομάρι τους στον επαναληπτικό,πάλι κάποιοι από εσάς μου την πέσατε στα μπινελίκια. Εγώ κάτι έβλεπα για αυτό το ματσ, δεν ήξερα πώς θα διαχειριζόταν ο ΠΑΟΚ αυτήν την πίεση σε ένα τέτοιο παιχνίδι.  Βέβαια αυτός ο ΠΑΟΚ έχει μέλλον δεν τίθεται θέμα. Έπεσε στα δύσκολα στην κλήρωση και αυτό είναι αλήθεια. Ο κόσμος έδειξε παρά την πίκρα ότι θα είναι δίπλα στην ομάδα, καλή συνέχεια λοιπόν στο Γιουρόπα Λίγκ.

ΥΓ:Μήν παρασύρεστε από τούς κόλακες. και απευθύνομαι σε όλους τούς οπαδούς .