ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-0

Στο βραδυνό παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής ο Δικέφαλος του Βορρά καθάρισε εύκολα τον Πανινώνιο και πρόσθεσε ακόμα 3 βαθμούς διατηρώντας την διαφορά ασφαλείας απο τον δεύτερο Ολυμπιακό . Στο 10 ο Μπίσεσβαρ με μία όμορφη ενέργεια έξω απο την μεγάλη περιοχή και ενώ ήταν κλεισμένος απο 2 έστειλε την μπάλα με ωραίο συρτό σουτ στην δεξιά γωνία του Κότνικ γράγωντας το 1-0 στο 11 λεπτό του αγώνα. Στο 28 ο Πανιώνιος είχε ένα μακρυνό σούτ έξω απο την μεγάλη περιοχή του Πάοκ το οποίο δεν ανησύχησε ιδαίτερα τον Πασχαλάκη.Και λίγο πρίν κλείσει το Ά ημίχρονο του αγώνα, μετά απο σέντρα η οποία έδειχνε οτι δεν θα γινόταν επικίνδυνη για την άμυνα του Πανιωνίου , ο Βιειρίνια είχε αντίθετη άποψη και με σούτ διαγώνιο , απο το ύψος της δεξιάς μεριάς της μεγάλης περιοχής του Πανιωνίου έκανε το 2-0 για τον Πάοκ .

Το δεύτερο ημίχρονο είχε και αυτό τις φάσεις του , στο 58 ο Μπίσεσβερ προσπαθησε να ξεπεράσει σε ομορφιά το γκόλ του Βιειρίνια αλλά το ανάποδο ψαλίδι ανησύχησε περισσότερο τα “πουλιά” παρά την εστία του Κότνικ. Στο 62 ο Άκπομ δεν κατάφερε να βρεί την μπάλα και να την σπρώξει στα δίχτυα του Κότνικ , φτάνωντας στο 68′ με τον Σάκχοφ , ο οποίος γύρισε εκπληκτικά το σώμα του και με σούτ έγραψε το 3-0 κλείνωντας και το αριθμό των γκόλ για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο Πανιώνιος  απείλησε στην μία και μοναδική επικίνδυνη φάση του στον αγώνα απο στημένο φάουλ με τον Κούρτντι να σημαδεύει το δεξί Γ του Πασχαλάκη , ο οποίος είχε διαφορετική άποψη, αποσοβώντας το 3-1 σε κόρνερ .