ΠΑΟΚ στον τελικό……

Με τό υπέρ του σκορ 2-0 στον πρώτο αγώνα ταξίδεψε ο ΠΑΟΚ στην Τρίπολη για την ρεβάνς. Με αρκετές αλλά σοβαρές ελλείψεις καί για τίς δύο ομάδες σε ένα πρώτο ημίχρονο πού να έχει τόν Αστέρα να προσπαθεί λίγο περισσότερο καί τόν ΠΑΟΚ να πήγαινε σε αντεπιθέσεις κυρίως. Από δύο καλές στιγμές για τίς δύο ομάδες καί τίποτα περισσότερο πήγαν στα αποδυτήρια με την λήξη για αυτό τό πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε πολύ καλύτερα ψαχνωντας το γρήγορο γκολ , αλλά όπως στο πρωτάθλημα ο Πασχαλάκης ήταν σε πολυ καλή μέρα καί απέκρουσε δύο δύσκολα σουτ.
Στο 47″ λεπτό η άμυνα τού ΠΑΟΚ μπερδευτηκε, ό Τσιλιανιδης πλασάρε καί το ΓΚΟΛ κράτησε για λίγο ξαθώς ο Εάγγελου δεν ξέρω τί είδε καί το ακυρώσε….. Για μένα κακώς. Τό γκολ είναι κανονικό, καί λάθος